fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Tam 1,069 Bitcoin madenciliği donanımı dev aracın altında…

Tam 1,069 Bitcoin madenciliği donanımı dev aracın altında…

Tam 1,069 Bitcoin madenciliği donanımı dev aracın altında…
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Polisin el koyduğu ve yaklaşık 1.25 milyon dolar değerinde olduğu tahmin edilen 1,069 Bitcoin madenciliği donanımı dev iş makinesinin altında parça parça edildi. Olayın görüntüleri sosyal medyada viral oldu.


1,069 Bitcoin madenciliği donanımı dev araçla parça parça edildi

Malezya polisi, ele geçirdiği 1,069 Bitcoin madenciliği donanımı dev yol yapım aracının altında ezdi. Bu donanımlara bir polis baskını ile el konulmuştu. Madencilerin ise neredeyse 2 milyon dolar değerinde kaçak elektrik enerjisi kullandığı iddia ediliyor.

El konulan donanımların toplam değeri 1.25 milyon dolar olarak tahmin ediliyor. Donanımlara, Miri şehri polisinin elektrik şirketi Sarawak Enerji’nin düzenlediği ortak operasyonlar sırasında Şubat ile Nisan ayları arasında el konulmuştu.

Şimdi ise yerel bir medya kuruluşu, 1,069 Bitcoin madenciliği donanımının dev yol yapım makinesinin altında ezilmesinin görüntülerini paylaştı. Bu video sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Operasyonlar sırasında elektrik çalmak suçlamasıyla 6 kişi tutuklanmıştı. Miri polis şefi Hakemal Hawari, yerel basına yaptığı açıklama, bu kişilere 2,000 dolar para cezası ile sekiz aya kadar hapis cezası verildiğini bildirdi.

Bitcoin madenciliği yapmak için elektrik enerjisi çalma olayları dünya genelinde zaman zaman görülüyor. Özellikle de BTC fiyatı bu yıl 60,000 dolara kadar çıkarken kaçak madenciliğe olan ilgi de artmıştı.

İlgili – Çin’in Bitcoin madenciliği yasaklarında yeni kritik gelişme

Bitcoin madenciliği, karmaşık matematiksel problemleri çözerek bu çaba karşılığında yeni kazılmış BTC ödülü alıyor. Lider kripto para ise şu an 31,300 dolardan işlem görüyor.

Geçtiğimiz Mayıs ayında İngitere’de polis uyuşturucu yetiştirildiğini düşündüğü bir yere baskın yapmıştı. Ancak aslında bu yerde yaklaşık 100 Bitcoin madencilik donanımı (mining rig) bulunmuştu. Bu yer de faaliyetini elektrik çalarak yürütüyordu.

Malezya’da ise kaçak elektrik ile Bitcoin madencilik faaliyetleri yapma sorunu giderek büyük bir hal alıyor. Ülkede elektrik enerjisine zaten yüksek bir talep var. Kaçak BTC madenciliği ise daha büyük bir soruna yol açıyor.

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir ve BTC nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: