Loading...
btc
BTC
-0.38%
Bitcoin
67.061,02 USDT
eth
ETH
-0.5%
Ethereum
3.479,87 USDT
bch
BCH
-0.54%
Bitcoin Cash
443,71 USDT
xrp
XRP
-0.5%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-0.58%
Litecoin
76,87 USDT
bnb
BNB
-0.85%
Binance Coin
597,35 USDT
sol
SOL
-1.61%
Solana
146,90 USDT
avax
AVAX
-1.39%
Avalanche
31,11 USDT
ada
ADA
-0.83%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-0.7%
Poladot
6,33 USDT
doge
DOGE
-1.43%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-1.33%
Shiba Inu
0,00 USDT

Swift ödemesine karşı yeni kripto para projesi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Swift ödemeye karşı PayPal eski çalışanları yeni bir proje ile sınır ötesi ödemeler alanına giriş yaptılar. Yeni proje barındırdığı ayrıcalıklı özellikleri ile Swift’e rakip olacak gibi görünüyor.

Swift ödeme ve karşısında kriptoparalı yeni sistem

PayPal eski çalışanlarının başlattığı yeni bir uluslararası ödemeler projesi dünyaca ünlü Swift ödemesine rakip olacak gibi görünüyor. Çalışanların hedefi esasen Swift uygulamasının yerini almak. Bu yeni sistem ile anında transfer mümkünken Swift ile günler alabiliyor.

 PayPal eski liderlerinden Jim Nguyen, ve Nas Kavian finansal teknoloji altyapı platformu  Six Clovers uygulamaya koydu. Platformun hedefi gerçek zamanlı ödemeler konusunda daha iyi bir entegrasyon sağlamak.  Six Clovers’ı kuran ekibin desteği  Borderless Capital ve BCW Group’dan. Yeni sistem işletmelerin doğru gerçek zamanlı ödemeler yapmasını sağlıyor ve bu ödemeler için stabilcoinler kullanılıyor.

Six Clovers kullanmayı planladığı Algorand (ALGO) blockchainini daha şeffaaf ve daha ucuz ödemeler için güçlendirmeyi hedefliyor. Network’un diğer hedefi  işletmeler ve organizasyonlar için sınır ötesi ödemelerde kullanılan Swift ödemesine olan ihtiyacı karşılamak. Pekçok kurum ve işletme son günlerde bu tür ödemelerde Swift protokolüne (SWIFT protocol )bağlı kalıyordu. Swift 50 yıllık bir geçmişi olan bir protokol ama arada aracılar ile çalışması işi daha da yavaşlatıyor. Para transfer işlemi günler sürebiliyor çünkü para bir çok bankadan ve ağdan geçmek zorunda ve her bir için ücret ödemesi gerekiyor. Six Clovers bu sisteme yeni bir anlayış getirecek gibi görünüyor. Bu anlayışla finansal alanda yeni bir dönemde başlamış olacak.

Six Clovers bu işi nasıl yapacak?

Six Clovers’ın hedefine ulaşmak için kullanmak istediği yöntemlerden birisi merkeziyetsiz RAPID ağı. Algorands blockchaini ile RAPID sistemi işletmelere DeFi ekosistemine bağlanma ve sınır ötesi işlemleri daha kolay hale getirme imkanı sağlayacak.

Six Clovers’ın blog gönderisine göre, fintech altyapısının piyasaya sürülmesi, bankaların, tüccarların ve ödeme sağlayıcılarının dünya çapında dijital para birimlerinde işlem yapmasına olanak tanıyacak. Yeni projenin CEO’su olarak görev yapacak olan Nguyen, şunları söylüyor:

“Six Clovers, günümüzün birçok sorununu yerel ve sınır ötesi ödemelerle çözen ve yepyeni bir dijital finans fırsatları dünyası açan yeni nesil bir ödeme altyapısıdır. Finansal kurumları, ödeme sağlayıcıları ve tüccarları, dijital para birimlerinde küresel olarak sorunsuz ve güvenli bir şekilde hareket etmek ve işlem yapmak için blockchain yerel ödeme altyapısıyla donatıyoruz.”

Six Clovers’ın masaya getirdiği ana özellikler, anında transfer yapmak için düzenlenmiş stabilcoinlerin kullanılması, riski azaltmak için eşler arası (P2P) işlemler ve Six Clovers’ın iddia ettiği gibi, kişi başına saniyede 46.000 işlemi veya saatte 165 milyondan fazla işlemi gerçekleştirebilecek yüksek performanslı bir ağ.

Six Clovers’ın sürümde bahsettiği bir diğer önemli özellik de ‘Reimagined Payments’. Bu ifade, ‘zamana göre test edilmiş’ ödemeler ve sınır ötesi ödemeler, ödemeler, geri ödemeler ve yurtiçi ödemeler gibi mevcut fırsatlar hakkında bir güncelleme olarak tanımlanıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.