1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Storj fiyatında %90 ralli sonucu oluşan kritik seviyeler: Güncel STORJ teknik analizi

Storj fiyatında %90 ralli sonucu oluşan kritik seviyeler: Güncel STORJ teknik analizi

Storj fiyatında %90 ralli sonucu oluşan kritik seviyeler: Güncel STORJ teknik analizi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Storj (STORJ) fiyatı yaklaşık 10 günde yüzde 90 ralli yaparak kritik bir seviyeye çok yaklaştı. Güncel Storj teknik analizi ile XRP için kritik destek ve direnç seviyelerine bakalım.

Güncel Storj teknik analizi: STORJ fiyatı ne kadar olur?

Storj (STORJ) fiyatı son günlerde dikkat çeken bir yükselişe ev sahipliği yapıyor. Hatta günün en çok değer kazanan coinleri arasında yer aldığını görüyoruz. STORJ fiyatındaki bu yükseliş Eylül ayı başında ziyaret ettiği 0,2150 dolar desteğinden başlamıştı. Bu yükseliş sırasında bir dizi büyük yeşil mum oluşturdu. Bu yeşim mumlardan en büyüğü yüzde 24 değer artışı ile dün görüldü. Bugün de yükselişe devam eden STROJ fiyatı 0,4197 dolarda günün zirvesini gördü ve şimdi bir miktar geriledi.

Aşağıdaki STORJ/USDT paritesi günlük grafikte Ocak 2023’ten bu yana olan fiyat hareketleri görülüyor. Storj fiyatı 2023 yılına 0,2450 dolar desteğinden yükselişle başlamıştı. Bu yükseliş sonucu Şubat’ta 0,5279 dolarda yılın ilk zirvesini yaparak 0,30 dolar desteğine çekilmişti. Temmuz ayında ise başka bir parabolik ralli görüyoruz grafikte. Bu rallinin zirvesini ise 0,6098 dolarda kaydetti ve ardında Ağustos ayı ve Eylül başında 0,2150 dolar desteğini test edene kadar geriledi. Şimdi yeniden 0,40 dolar bölgesine parabolik bir ralli gerçekleştiriyor.

İlgili – Storj (STORJ) fiyat tahmini 2023-2025 ve gelecek beklentileri

Güncel Storj teknik analizi, STORJ dolar fiyat grafiği: Storj ne kadar olur?

STORJ/USDT paritesi günlük grafik Kaynak: TradingView

STORJ fiyatı destek ve direnç seviyeleri

Grafikte son birkaç ayda STORJ fiyatının 0,2150 dolar desteğini üç defa ziyaret ettiğini görüyoruz. Aynı zamanda 0,30 dolar seviyesi de söz konusu dönemde önemli bir direnç olarak fiyatın önüne çıkıyor. Ağustos’ta ise genel olarak 0,2450 dolar direncine takıldı. Şimdi yaşadığı yükselişle 0,30 doları geçti ve 0,40 dolar bölgesine geldi. Burası Nisan’da direnç görevi görmüştü.

Son gelişmelerden sonra STORJ fiyatı için ilk önemli direnç 0,400 dolarda. Daha ileride 2023 yılının kritik direnci 0,45 dolarda. Aşağıda ilk destek 0,37-0,36 dolar bölgesinde beklenebilir. Şimdi rallinin düzeltmesini yaptığı için burayı test edecek. Daha aşağıda ana destek 0,30 dolarda olacak. 2023 yılının 2 önemli desteği ise 0,2450 dolar ve 0,2150 dolarda. Burayı Haziran ve Eylül başında test ederek yükselişe geçmişti.

İlgili – Storj nedir ve geleceği nasıl? Güncel STORJ token haber ve gelişmeleri

STORJ/USD paritesi teknik indikatörler ve önemli seviyeleri

  • MACD boğa bölgesinde.
  • RSI ise aşırı alımın sınırı olan 70 seviyesinin geçti ve 80 seviyesi civarında.
  • Destek seviyeleri: 0,36 dolar ve 0,30 dolar
  • Direnç seviyeleri: 0,40 dolar ve 0,45 dolar

Teknik indikatörler bu aşamadan sonra bir süre düzeltme ve dinlenme zamanının geldiğine işaret ediyor olabilir.

Storj fiyatında %160’lık Temmuz rallisi ve yükselişin sebebi

Storj (STORJ) fiyatı son birkaç haftada dikkat çeken %160’lık bir ralli yaşadı. Bu rallinin sebebi ve STORJ coin fiyat analizine bakalım. İşte, ayrıntılar.

Kripto para piyasasında bugün en sıcak gündemlerden biri Storj (STORJ) fiyatının yaşadığı parabolik ralli. Haziran sonunda 0,22 dolar civarında dip yapan Storj fiyatı, buradan hızlı bir yükseliş kaydetti. Bundan dolayı STORJ coin bugün Türk kripto para piyasasında en çok işlem gören varlık. 21Milyon sitesinin verilerine göre son 24 saat Storj işlem hacmi toplamda 1.246.564.530 liraya ulaştı. Bitcoin’in işlem hacminden de daha fazla.

Storj (STORJ) fiyatındaki yükselişin arkasında birkaç sebep var. Bunlardan birincisi kripto para piyasasındaki durumun pozitife doğru kayması. İkincisi Storj’un kısa süre önce duyurduğu ortaklıklar. Mesela, Filecoin ile. Ünlü kripto analist Wu ise STORJ fiyatında yükselişin daha çok Koreli kripto yatırımcılar tarafından körüklendiğini ifade ediyor. Yatırımcıların ilgisi arttıkça daha fazla kişi bu coine yöneldi ki bu da daha fazla ralli getirdi.

Storj (STORJ) fiyat analizi ve grafiği

Storj fiyatında %160’lık rallinin sebebi ve güncel STORJ coin analizi

Storj (STORJ) fiyat grafiği Kaynak: TradingView

Peki, Storj (STORJ) fiyatında neler yaşandı. Yukarıdaki grafikte şunu görüyoruz. Altcoinin fiyatı 20 Haziran’da 0,22 dolarda dip yaptı. Buradan ise yükselişe geçti. Bu yükseliş son bir haftada hızını artırdı. Önceki gün ve dün büyük yeşil mumlar dikkat çekiyor. Sonuçta bugün şimdiye kadar 0,58 dolara kadar çıktı ve ardından 0,53 dolara kadar geriledi.

Storj fiyatı Şubat 2023’te 0,5361 dolara kadar çıkarak yılın zirvesini yapmıştı. Son ralli ile 2023 zirvesini yeniledi ve şimdi 0,5800 dolarda. Eğer yükseliş burada dirence takılırsa aşağıda muhtemel destekler 0,48 dolar ve 0,43 dolarda olacak. Eğer bu kadar hızlı yükselişten sonra keskin bir düşüş olursa 0,30 dolar bölgesi de düşüşü durdurmaya çalışabilir. Önündeki 2 kritik direnç ise 0,60 dolar ve 0,75 dolar bölgesinde. En son Temmuz-Ağustos 2022 döneminde bu bölgede işlem görmüştü.