Güncel Status/SNT rehberi: Status token nedir? SNT token nedir? Nasıl alınır-satılır?

Status (SNT) coin nedir?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Status token nedir sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız. Modern dünya artık internet erişimimiz ve kullanımımızla tanımlanıyor. Çevrimiçi olsun çevrim dışı olsun telefonlarımızdan bir yandan mesaj atarken bir yandane-ticaret işlerimizi yürütebiliyoruz. Telefonlarımız internet erişiminin ve orada geçirdiğimiz hayatımızın kapı bekçilerine döndü.


Status token nedir? SNT token nedir?

status token nedir- snt token nedir

Status token nedir sorusuna kapsamlı bir yanıt vermeye çalışacağız. Bir yandan da internet, dünyanın en büyük tekellerine, dipollerine ve oligarşisine ev sahipliği yapıyor. Google aramalarda, Facebook sosyal medyada baskın, Whatsapp mesajlaşmaya egemen, Amazon perakende satışta ve PayPal ise online ödemede sektöründe egemen halde.

Bu merkeziyetçi yapılar son yıllarda milyar dolarlık devlere dönüştü. Biz yani kullanıcılar zaman içinde bu hizmetlere daha bağımlı hale gelirken, gidişat yavaşlama emaresi dahi göstermiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=iXSV9b8IKq8

İlk kez birileri çıktı ve bu durumu değiştirmeyi kafalarına koydu. Değişimi hedefleyen Ethereum blokchain tabanlı kripto paralar var artık. Status’la tanışın: Hem bir tarayıcı, hem bir mesajlaşma programı hem de merkeziyetsiz dünyaya girişin kapısı.

Status/SNT ile tanışın

Status, dünyanın Ethereum ağıyla etkileşim şeklini tamamen değiştirecek bir mobil işletim sistemidir. SNT, tüm Ethereum ağı avucunun içinde olan, kullanıcılarının erişimine izin veren ve merkeziyetsiz tarayıcı ve özel mesajlaşma projesidir.

Ethereum hafif bir müşteri nodu olarak çalışır. Kullanıcılarının akıllı telefonundaki bir uygulaması aracılığıyla Ethereum ağındaki tüm merkezi olmayan uygulamalara (dapps) erişmelerine olanak tanır. Bu konuyu kafamızda kavram haline getirmenin kolay bir yolu Android örneğini ele almaktır. Ethereumu Android işletim sistemi gibi düşünürsek, dapps Ethereumda çalıştırabileceğimiz uygulamalardır. Android uygulamaları için google play store’un işlevi ne ise Status için de dapp store’un işlevi aynıdır.

SNT token nedir ve yatırım yapılır mı?

Büyük ihtimalle SNT ile ilgili haber duymamışsınızdır ama muhtemelen Ethereum’u duymuşsunuzdur. SNT Ethereumun bir parçasıdır. Ethereum , pazarda talep ve popülerlik söz konusu olduğunda, Bitcoin ile yan yana çalışan, gelişmiş ve gelişen teknolojisiyle de onların üzerine çıkan büyük adamlar/şirketler arasında yer alıyor. Ayrıca Ethereum blockchain teknolojisini kullanmasına rağmen Bitcoin blockchain teknolojisine benzemez. Ethereum farklı tokenler ve coinleri Network üzerinden kullanmaya ve harcamaya izin verir. Hatta kullanıcılar Ethereum topluluğunu genişletme, değerleri paylaşma, uygulamalar ve topluluk üyelerinin kullanabilecekleri ve ticaret yapabilecekleri tamamen merkezi olmayan bir ekosistem programları yaratır.

Ekosistemin popülerliği arttıkça ERC20 token platformunun üzerine daha fazla proje inşa ediliyor. Bunlara OmiseGo, Civic, Storm, gibi birçok proje örnek verilebilir. Ayrıca kullanıcı açısından çok fazla dapp’a sahip olmak harika olsa da çok yakında dapp’ları yönetmek çok sıkıntı olacak .

Status platformunun hedefi nedir?

Kişisel kullanım açısından merkeziyetsiz uygulamalarınızı Metamask kullanarak masaüstünden yönetmek öyle çayınızı yudumlama kolaylığında olmayacaktır. SNT, Ethereum üzerinden mesajlaşmayı sağlamak için programlanmış açık kaynak platformu sunarak bunu değiştirmeyi amaçlıyor. Aynı zamanda SNT, Ethereum ağı içinde mevcut ve aktif olan, merkezi olmayan uygulamalarla kullanıcıları bağlamak anlamına gelen bir mobil tarayıcı olarak da kullanılmaktadır. Status, Ethereum dapps ile dünyanın en hızlı büyüyen bilgisayar segmentini hedefleyerek etkileşimin yeni yollarını ve kitle kabulü için kapıların açılmasını akıllı telefonlarla sağlar.

Ethereum blockchainine dayalı uygulamalar için dApps dizini fikri akıllıcadır. Status’ün tüm ETH’den destek alması gerekecek çünkü bir network olarak kitle kabulünün benimsenmesi ETH‘nin çıkarına olacaktır. Status‘un akıllı telefon kullanıcılarını hedefleme planı ise kullanıcıların Ethereum ve dApp’lerini kullanmalarının kolay ve elverişli olmadıklarını ve düzenli kullanımı teşvik etmediklerini çabucak fark etmelerine yardımcı olabilecek eşsiz bir fırsat olmasıdır.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum fiyat tahmini

Ayrıca Status herkesin kendi işletim sistemine ve merkezi olmayan web’in geleceğine katkıda bulunmasına teşvik eder. Status, tüm Ethereum ağının gücünü elinize geçiren bir mobil istemcidir. Status kullanıcıları, Ethereum üzerinde çalışan mevcut ve gelecekteki tüm merkezi olmayan uygulamalara erişebildiğinden, bu projenin olanakları sınırsızdır. Mevcut gerçekliğe gelince, Statusun dAppslar için son derece sınırlı olan ve kitlesel kullanıcı ile uygulanabilir bir proje haline gelmeden önce gitmesi gereken çok uzun bir yol var.

SNT token hangi borsalarda işlem görüyor?

HCoin
ZG.com
Binance
ZB.COM
OKEx
Upbit
MXC
Coinbit
OKEx
Bithumb
Bitrue
Huobi Küresel
Binance JEX
Fatbtc
BKEX
MXC
Ziyafet
LATOKEN
Bittrex
Poloniex
CoinEx
P2PB2B
Bitfinex
Bitkub
Dex-Ticaret
GOPAX
HitBTC
Banco AG
BW.com
Bitrue
LiteBit.eu
Dex-Ticaret
WazirX
Folgory
Upbit
Gate.io
Omgfin
Livecoin
Omgfin
SağBTC
IDEX
Crex24
GOPAX
OKEx Kore
Huobi Rusya
IDKMP

SNT token canlı fiyat grafiği

SNT token hakkında görüş

Merkeziyetçi sistemler üzerinden günlük işlemlerimizi yapıyoruz. Ve bunlar bedava. Bir söz vardır “Eğer bir ürün bedavaysa ürün sizsinizdir”. Merkeziyetçi uygulamalar ise aynen bunu yapıyor. Bizim tavır ve alışkanlıklarımızı, sosyal medyayı kullanım türümüzden elde ettikleri bilgileri paraya çeviriyorlar. Aslında onlar için deney faresinden farksızız. Status bu çemberi kırmak isteyen uygulamalardan birisi. Ne diyelim. Yolu açık olsun.

Status token yazının kaleme alındığı saatte 6 cent bandında işlem görüyor. 218 milyon dolarlık toplam piyasa değeri ile Status, CoinMarketCap’te 248’inci sırada yer alıyor. Aşağıdaki grafikte Status token fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

 

status snt token

Piyasada işlem gören Status miktarı: 3.470.483.788 SNT  (13 Nisan 2022)

Toplam Status arzı: 6.804.870.174 SNT (13 Nisan 2022)

Maksimum Status arzı: Veri yok

Yazarın Notu: Bu yazımızda Status token nedir sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Bu yazı kesinlikle tavsiye yazısı değil inceleme yazısıdır. Yatırımlarınızı kendi araştırmalarınız sonucunda yapınız.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Güncel Status/SNT rehberi: Status token nedir? SNT token nedir? Nasıl alınır-satılır?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.