1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Ethereum geliştiricisine bu ülkede ETH hakkında konuştuğu için 5 yıl hapis cezası

Ethereum geliştiricisine bu ülkede ETH hakkında konuştuğu için 5 yıl hapis cezası

Ethereum geliştiricisine bu ülkede ETH hakkında konuştuğu için 5 yıl hapis cezası
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum geliştiricilerinden olan Virgil Griffith, ABD’nin yaptırım uyguladığı bir ülkeye seyahat ederek, burada ETH ve akıllı sözleşmeler hakkında konuştuğu için 5 yıl hapis cezası verildi. 


Ethereum geliştiricisine bu ülkede ETH hakkında konuştuğu için 5 yıl hapis cezası

Virgil Griffith, eski bir Ethereum Vakfı geliştiricilerinden. Griffith, 12 Nisan 2022 tarihinde ABD yasalarını çiğnediği için 5 yıldan fazla hapis cezasına çarptırıldı. Ethereum geliştiricisinin suçu ise 2019 yılında Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’a seyahat etmesi ve burada Ethereum ile akıllı sözleşmeler hakkında konuşması. ABD mahkemesi, Virgil Griffith’in yaptığının ABD’nin Kuzey Kore hükümetine uyguladığı yaptırımı ihlali olarak gördü ve hapis cezası verdi.

Griffith tek suçlamadan hüküm giydi. Bu da Kuzey Kore’de kripto para birimleri üzerine bir konuşma yapmak ve Ethereum’un kullanımı ve akıllı sözleşmelerin temellerini açıklamak.

Ethereum geliştiricisi 63 ay hapis cezasına çarptırıldı. Buna ek olarak ABD hükümetine 100,000 dolar para cezası da ödemek zorunda.

İlgili – Güncel Ethereum teknik analizi ve ETH fiyatı destek ve dirençleri 

Griffith 20 yıl hapis cezası da alabilirdi

sec

Virgil Griffith, Ethereum üzerine yaptığı konuşmadan sonra Kuzey Kore dönüşünde ABD’de Kasım 2019’da tutuklanmıştı. Şimdiye kadar yaklaşık 2 yılını hapiste geçirdi. 14 ayını kefaletle geçirdi. Bu nedenle geri kalanı yattığı süreye eklenecek.

Tabii Griffith yaptığının suç olduğunu kabul ettiği için maksimum 20 yıl olan hapis cezası 5 yıla indirildi.

ABD ulusal güvenlik başsavcı yardımcısı John Demers, Griffith’in herhangi bir sorun yaşamamak için Kuzey Kore’deki konferansa katılmaması konusunda defalarca uyarıldığını bildirdi. Griffith’in ise bu uyarıları görmezden gelmeye karar verdiğini söyledi.

İlgili – Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Etheteum ve kripto topluluğundan destek

Diğer yandan Etheteum ve kripto topluluğu Griffith için desekte bulunuyor. Destekleyenler arasında Ethereum kurucusu Vitalik Buterin de var. Söz konusu konferansın halka açık bir olay olmasından dolayı Griffith’in suçlu bulunmaması gerektiğini savunuyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: