1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Stake değerine göre Ethereum ve Cardano’yu bile geçen coin

Stake değerine göre Ethereum ve Cardano’yu bile geçen coin

Stake değerine göre Ethereum ve Cardano’yu bile geçen coin
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Staking kripto para yatırımcıları için pasif gelir kaynaklarından biri. Öyle görünüyor ki bu alanın lideri ne Ethereum ne de Cardano. Son verilerin ne gösterdiğine bakalım.


Stake değerine göre Ethereum ve Cardano’yu bile geçen coin

Kripto para ve teknolojisinin benimsenmesiyle, birçok yatırımcı kripto stakinge yönelerek pasif gelirlerini çeşitlendirmeye çalışıyor. Peki, yatırımcıların en çok stake yaptığı kripto para hangisi?

18 Kasım itibariyle değer olarak en yüksek stake yapılan coin olarak Solana (SOL) görünüyor. Bu ağda stake yapılan coinlerin toplam değeri 82 milyar dolar. Staking Rewards’ın verilerine göre, ilgili tokenlerin yüzde 77.37’si stake edilmiş.

İlgili – 2021’de %17,000 yükselen Solana – SOL coin nedir ve geleceği nasıl?

Stake değerine göre Ethereum ve Cardano’yu bile geçen coin

Stake değerine göre ilk 10 kripto para Kaynak: stakingrewards.com

En yüksek stake değerine sahip ikinci coin ise Cardano (ADA) ve burada 44 milyar dolarlık kripto para stake edilmiş. Toplam değerinin yüzde 70.68’i. İlk 5’e giren diğer coinler ise şöyle: Ethereum 2.0, Polkadot (DOT) ve Avalanche (AVAX).

Bu arada Cardano verileri sağlayan Pooltool’a göre, ADA stake yapılan cüzdanlar 10 Kasım 2021 itibariyle 942,117 staking adreslerine ulaştı. Bu, son 2 ayda 100,000 yeni adres artış olduğu anlamına geliyor.

Binance en popüler dördüncü kripto staking platformu

17 Kasım 2021 itibariyle Binance en popüler kripto staking platformları arasında yer alıyor. Burada toplam kaç staking müşterisi olduğuna bakılıyor. En çok staking müşterisi açısından Binance dördüncü sırada. Crypto Differ verilerine göre Binance’in şu an 90,569 staking kullanıcısı var. Bunlar daha çok Cardano, Polkadot ve Algorand (ALGO) staking yapıyor.

İlgili – Güncel Algorand – ALGO coin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2021- 2025

Stake değerine göre Ethereum ve Cardano’yu bile geçen coin

En popüler staking platformları Kaynak: CryptoDiffer

İlginçtir ki ilk sırada Ukrayna staking hizmeti Everstake var. Everstake’in 432,263 kullanıcısı var. İkinci sıradaki SwissBorg’da 178,000’dan fazla kullanıcı bulunuyor ve Ethereum 2.0, Bitcoin (BTC) ve Binance Coin (BNB) stake edilebilir. Üçüncü ise 131,530 kullanıcı ile Estonya staking sağlayıcısı Atomic Wallet geliyor.

İlgili – SwissBorg nedir, geleceği nasıl? Güncel CHSB token haber ve gelişmeleri

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.