1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Stabil coin balinaları kripto para boğa rallisi sinyali mi veriyor?

Stabil coin balinaları kripto para boğa rallisi sinyali mi veriyor?

Stabil coin balinaları kripto para boğa rallisi sinyali mi veriyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında balina faaliyetleri yükselirken, analiz şirketleri bunun yaklaşan büyük hareketlerin habercisi olabileceğini belirtiyor. Ayrıntılara bakalım.


Kripto piyasası boğa rallisine mi hazırlanıyor? Stabil coin balinaları harekete geçti

Ünlü girişimci ve Dogecoin destekçisi Elon Musk’ın Twitter’i geçen hafta satın almasının ardından kripto para piyasasında günlük işlem hacmi yükseldi. Bu yükselişte liderlik stabil coinlerde. Son verilere göre, Tether’in (USDT) ortalama 24 saatlik işlem hacmi 59,332,848,634 dolar. Diğer yandan lider kripto para Bitcoin’in işlem hacmi ise yaklaşık 36.5 milyar dolar oldu.

Buna ek olarak Circle’ın stabil coini USDC’nin ortalama işlem hacmi de 4.3 milyar dolar. Binance’in kripto platformu Coinmarketcap’in verilerine göre USDC işlem hacmi son 24 saatte yüzde 21 arttı.

On-chain piyasa verileri platformu Santiment ise balinaların alım yapmakla meşgul olduklarını bildiriyor. Bundan dolayı da büyük fiyat hareketleri geleceğini öngörüyor. Dahası, Dogecoin fiyatı da son bir haftada yüzde 150’den fazla yükselerek dikkat çekti.

İlgili – Ethereum fiyatını için kritik 1,600 dolar direnci ve destekler: Güncel ETH teknik analizi

Kripto boğa piyasası mı geliyor?

Bitcoin fiyatları önceki

Bu sorunun basit bir evet ya da hayırdan daha karmaşık bir cevabı var. Geçmiş veriler ve temellerle ilgili araştırmalar bu soruya cevap vermede yardımcı olabilir. Öyle görünüyor ki hem kurumsallar hem de bireysel yatırımcıların kripto para piyasası ile ilgili spekülasyonları artıyor. Bu da kripto para piyasasında tüm yönlerden bir kırılma gelme ihtimali yüksek görünüyor.

İlgili – Binance CEO’sundan Twitter’e Dogecoin, BNB token ve kripto önerisi

Teknik açıdan ise bu yılın başında başlayan ve aylardır devam eden ayı piyasası da bitmiş olabilir. Bitcoin de böyle bir durumda 30,000 dolara doğru ilerler. BTC fiyatı geçen haftayı da boğa bir görünümle kapattı. Bundan dolayı burada mükemmel bir çift dip oluşmuş olabilir.

Tabii Bitcoin fiyatı her zaman arkasından altcoin piyasasını da çekerek yükselmesi için yol açtı. Yine de bir sonraki Bitcoin halvinge 546 gün kalıyor. Bundan dolayı o zamana kadar çok büyük bir ralli oluşmayabilir.

Bloomberg ve Financial Times uzmanları ise kripto piyasasının mevcut seviyelerde konsolidasyona devam edeceğini düşünüyor. Onlara göre beklenen kırılma ve yükseliş ise ancak yasal düzenlemeler konusunda net bir tablo oluştuğunda gelecek.

İlgili – Ripple – SEC davasına Coinbase’den sürpriz destek

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.