fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Son dakika: Ünlü DeFi protokolüne hack şoku – 10,000 hesap etkilendi

Son dakika: Ünlü DeFi protokolüne hack şoku – 10,000 hesap etkilendi

Son dakika: Ünlü DeFi protokolüne hack şoku – 10,000 hesap etkilendi
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Merkezsiz finans (DeFi) sektöründe yeni bir hack kurbanı var. 10,000’e yakın kullanıcı hesabının saldırıdan etkilenmiş olabileceği belirtiliyor.


DAO Maker’a hack şoku – 10,000 kullanıcı hesap etkilendi

Hacklenen DeFi protokolü sayısı her geçen gün artıyor. Şimdi de başka bir protokol saldırı kurbanı oldu. İyi bilinen platform DAO Maker, siber saldırıya uğradı. Hackerler, kullanıcıların hesaplarından USDC çalarak ETH ile değiştirdi. Protokolün dışına USDC taşımak için toplamda 7 milyon dolarlık 2,261 ETH kullandılar. Bu verileri ise WuBlockchain raporu sağladı.

Wu Blockchain (@WuBlockchain), Twitter üzerinden olayı şöyle duyurdu:

“Son dakika: Kitle fonlaması platformu DAO Maker saldırıya uğradı ve kullanıcıların yüklediği USDC dışarıya çıkarıldı ve yerine 7 milyon dolar değerinde 2.261 ETH ile değiştirildi.”

USDC alınırken yerine ETH konulmasının sebebi Circle’ın zaman zaman USDC’yi dondurmasıyla ilgili olabilir. Yakın zamanda Tether, PolyNetwork hack olayından sonra 35 milyon dolar değerinde USDT’yi dondurmuştu. Bu, şimdiye kadarki en büyük DeFi hack olaylarından biri.

İlgili – 600 milyon doları çalınan Poly Network, ‘insaflı’ hackere denk geldi

Tahminlere göre, DAO Maker üzerinde yaklaşık olarak 9,000 – 10,000 arası USDC hesabı etkilenmiş olabilir.

 

DAO Maker’a hack şoku - 10,000 kullanıcı hesap etkilendi

Kaynak: Etherscan

DAO Maker kullanıcıları ise fonlarının kayıp olduğunu bildirmeye başladı. Bu fonlar hackerler tarafından çalındı. Platformdan ise henüz saldırı ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi.

DeFi sektörünün güvenliği inceleme altında

DeFi alanı büyürken, en büyük kripto kullanım alanına dönüştü. JP Morgan ve Goldman Sachs gibi kurumsal devler ve ana akım yatırımcılar da bu alana ilgi gösteriyor. Ancak DeFi’nin güvenlik açıkları büyük endişe kaynağı. Sadece son 2 günde bir dizi hack olayı yaşandı.

İlgili – 611 milyon dolarlık Poly Network hackerinden ağa sürpriz mesaj

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.