fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Şimdiden 30,000 ETH yakıldı: Ethereum blok başına kaç ETH yakıyor?

Şimdiden 30,000 ETH yakıldı: Ethereum blok başına kaç ETH yakıyor?

Şimdiden 30,000 ETH yakıldı: Ethereum blok başına kaç ETH yakıyor?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum her geçen gün daha fazla ETH yakmaya devam ediyor. Son veriler, yakılan ETH miktarının artık 30,000’i geçtiğini gösteriyor. Buna göre artık blok başına kaç ETH yakıldığı hesaplanabilir.


Ethereum blok başına kaç ETH yakıyor?

OkLink blockchain explorer ve EthBurned servisinin sağladığı verilere göre, şimdiye kadar blockchainde 30,000 ETH’den fazla coin yakıldı. Bu da her bir blok için 0.7 ETH’nin yakıldığı anlamına geliyor.

Ethereum ağında yaşanan son güncellemeden sonra, blockchain topluluğu kripto para ETH’nin deflasyonist geleceği konusunda birçok spekülasyon ve analiz içeren makaleler kaleme aldı. Çünkü son güncelleme ile ağa ücret yakma mekanizması getirildi. Şimdi, çıkarılan her bir blok işlem için kullanılan tüm ücret madencilere gitmek yerine yakılıyor.

Her gün kaç ETH yakılıyor?

Ethereum ağında her gün 4,500 ETH yakılıyor. Ağ sıkışmasının yüksek olduğu dönemlerde ise biz daha yüksek miktarlarda ETH’nin yakıldığına şahit olabiliriz. Çünkü söz konusu günlerde daha fazla işlem ve daha yüksek ücretler oluyor.

Ethereum blok başına kaç ETH yakıyor?

Kaynak: EthBurned

Yapılan son araştırmaya göre, sadece gelecek yıl 2 milyondan fazla ETH yakılabilir. Yüklü miktarda ETH yakımları sonuç olarak Ethereum’u deflasyonist bir varlık yapacak. Gelecekte ETH enflasyon oranı yüzde 2.73’e düşebilir. Bu da mevcut Bitcoin enflasyon oranından daha az bir oran.

İlgili – İnanılmaz boyutlarda Ethereum (ETH) yakımı

Ethereum fiyatı ücret yakma mekanizmasına nasıl tepki verdi?

Ethereum fiyatı son 20 günde önemli ölçüde yükseldi. ETH fiyatında yüzde 75 artışa şahit oluyoruz. Bu yükselişin sebebinin yeni getirilen ücret yakma mekanizması olup olmadığını kesin olarak söylemek zor. Çünkü kripto para piyasasında genel bir boğa durumu da yaşanıyor. Sonuçta tüm altcoinler boğaları takip ediyor.

Her gün kaç ETH yakılıyor?

Ethereum günlük grafik Kaynak: TradingView

Yeni yapılan EIP-1559 isimli bu ETH yakma mekanizmasının uzun vadeli etkileri ise birkaç yıl içinde görülecek. Ağ ve madencilerin yakma işlemine uzun vadeli alışmasından sonra.

İlgili – Ethereum teknik analizi: ETH fiyatı için karar anı

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: