1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Yılın transferinde heyecanlandıran kripto detayı!

Yılın transferinde heyecanlandıran kripto detayı!

Yılın transferinde heyecanlandıran kripto detayı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Futbol dünyası uzun zamandan beri böyle bir transfer hikayesi görmemişti. Dünyanın en iyi futbolcusu olarak gösterilen Lionel Messi, şok bir karar ile Barcelona’dan ayrıldı. Yeni takımı ile imzaladığı sözleşmede ise bir kripto detayı var. Haberimizin içeriğinde tüm detayları bulabilirsiniz.

Yılın transferinde kripto detayı!

Dünyanın en iyi futbolcusu olarak gösterilen Lionel Messi, sembol olduğu Barcelona’dan ayrılarak Fransa’nın ünlğ klubü Paris Saint-Germain’e transfer oldu. Futbol hayatı boyunca futbol severler onu çubuklu Barcelona forması ile izlemeye alışmıtı.

Transferine gözler hala alışamasa da Messi, PSG formasını sırtına geçirdi ve mutluluk pozları verdi. Lionel, çocuk yaşta girdiği kulübünden ayrıldı. Dünyanın en çok kazanan futbolculardan biri olan Messi’nin PSG’ye transfer haberi basına düşünce PSG’nin fan tokeni olan Paris Saint-Germain fan token bir sıçrama gördü ve 61 dolara kadar yükseldi.

Bkz: Bu altcoinlere göz atın!

Coinmarketcap verilerine göre token yazım anında 41 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Ancak bugün basına yansıyan ve Reuters’ın doğruladığını bildirdiği habere göre artık Messi’de PSG fan token sahibi.

Yılın transferinde yıllık 41 milyon Euro’ya imza atan Messi anlaşma gereğince ücretinin belli kısmını PSG token olarak alacak.

Paris St Germain (PSG) yaptığı açıklamada, “hoşgeldin paketinde” bulunan tokenlerin veya imza ücretinin, kulübün fan token sağlayıcısı olan Socios.com tarafından sağlandığını söyledi.

Kulüp, anlaşmanın yüzde kaçının tokenlerden oluştuğunu belirtmedi, ancak “çok sayıda” aldığını söyledi. Ayrıca genel mali paketi açıklamadı.

Kulüpten yapılan açıklamada,”Bu girişim Paris St Germain’i bir kez daha dünya çapında spordaki en yenilikçi ve avangart markalardan biri olarak konumlandırıyor” dedi.

Fan tokenler futbol kulüplerinin yeni gözdeleri olmuş durumda. Birçok ünlü kulüp taraftarları ile etkileşim kurmak için kripto ekosisteminin bu popüler oyuncusu ile çalışıyor. Token sahibi taraftarlar kulüp kararlarında ve seçimlerinde etkili oluyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.