1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ethereum’un bu pazardaki payı da hızla yükseliyor! Fiyatı nasıl etkilecek?

Ethereum’un bu pazardaki payı da hızla yükseliyor! Fiyatı nasıl etkilecek?

Ethereum’un bu pazardaki payı da hızla yükseliyor! Fiyatı nasıl etkilecek?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Altcoinlerin lideri olan Ethereum yakın zamanda aldığı güncelleme ile ilgiyi iyiden iyiye üzerine çekti. Kripto varlık yönetim firması CoinShares, Ethereum’un bu alanda da Pazar payının yükseldiğini belirtiyor. Detaylar için lütfen haberimize göz atın.

Ethereum’un bu pazardaki payı da hızla yükseliyor! Fiyatı nasıl etkilecek?

Ethereum yatırımcılarının ve geliştiricilerinin uzun süreden beri beklediği Londra güncellemesi geçtiğimiz hafta Ethereum ağında etkinleştirildi. O günden bu yana 100 milyon dolarlık Ethereum yakıldı.

Ethereum aldığı güncelleme ile artık hem daha düşük işlem ücreti hem daha yüksek aktarım hızı sunuyor. Altcoinlerin lider deflasyonist bir varlık olma yolunda ilerliyor.

Kripto varlık yönetimi firması CoinShares, Ethereum’un (ETH) kurumsal yatırım ürünlerindeki pazar payının büyüdüğünü de söylüyor. Ethereum dikkatleri üzerine toplamayı başardı. CoinShares, yatırım ürünlerinde lider akıllı sözleşme platformunun pazar payının bu yılın ilk sekiz ayında önemli bir sıçrama yaptığını belirtti.

“Ethereum pazar payı yeniden hızla yükseliyor ve 2021’in başında sadece %11’e kıyasla şimdi yatırım ürünlerinin %26’sını temsil ediyor.”

Ağustos ayının ilk haftasında CoinShares, Ethereum’un 2,8 milyon dolar tutarında kurumsal giriş kaydettiğini söyledi. Yıldan bugüne, 957 milyon dolarlık giriş gördü. Yönetim altındaki toplam Ethereum varlık miktarı şu anda 12,65 milyar dolar.

Ethereum’daki artışı anlayabilmek için diğer kripto varlıklardaki kurumsal girişi de değerlendirmek gerekiyor. Bu dönemde Ripple (XRP), Polkadot (DOT), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) ve Cardano (ADA) gibi kripto paralar nispeten daha düşük kurumsal girişler gördü.

Bkz: Bu kripto para Bitcoin’den daha iyi performans gösterecek!

Ripple, 1,1 milyon dolarlık girişe tanık olurken, Bitcoin Cash, ağustos ayının ilk haftasında 1 milyon dolarlık giriş kaydetti. Polkadot, Litecoin ve Cardano, aynı dönemde 1 milyon doların altında giriş kaydetti.

Buna karşılık, Bitcoin, 40.000 doların üzerindeki rallisine rağmen ağustos ayının ilk haftasında 33 milyon dolarlık bir kurumsal çıkışa şahit oldu. Ethereum’da bu hareket ona olan güvenin ve fiyatının yükseleceğinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

Ether’in Bitcoin’i potansiyel olarak geride bırakabileceğini savunan birçok analiz mevcut. Fiyat hareketlerini yakından takip eden analistler kurumsal benimsenmenin artması ile Ethereum boğa koşusunun devam edeceğini değerlendiriyor.

Ethereum’un anlık fiyat hareketlerini ve grafiklerini Koinmedya.com’dan takip edebilirsiniz.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.