fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Son dakika: Binance’ten tüm kullanıcılara KYC zorunluluğu

Son dakika: Binance’ten tüm kullanıcılara KYC zorunluluğu

Son dakika: Binance’ten tüm kullanıcılara KYC zorunluluğu
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, tüm kullanıcılar için KYC işlemini zorunlu yaptığını duyurdu. Mevcut kullanıcıların ne yapması gerektiği ile ilgili de bilgi verildi.


Binance’ten tüm kullanıcılara KYC zorunluluğu

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, tüm kullanıcılar için zorunlu KYC doğrulaması süreci getirdi. Bununla ilgili şirketten duyuru yapıldı. Öyle görünüyor ki borsa dünyanın farklı ülkelerindeki düzenleyicilerle arasını düzeltmek için sıkı çalışıyor.

Yeni ve eski kullanıcılar KYC için ne yapmalı

Borsadan yapılan açıklamada, platforma kayıt olan tüm yeni kullanıcılardan ilk önce KYC doğrulama sürecini tamamlaması istenecek. Ayrıca mevcut kullanıcıların da en yakın sürede KYC işlemini tamamlamaları isteniyor.

Mevcut kullanıcılar eğer KYC işlemini yapmazsa, onların hesapları “Sadece para çekme” durumuna getirilecek. Bu durumda hesaplardan sadece para çekme, emir iptal, pozisyon kapama ve geri ödeme işlemleri yapabilecek. KYC doğrulma süreci aşama aşama gerçekleştirilecek.

Mevcut kullanıcılar için KYC’ye geçişle ilgili şöyle deniliyor:

“Kullanıcı deneyimini sekteye uğratmasını minimize etmek için aşama aşama gerçekleştirilecek ve 2021-10-19 00:00 AM (UTC) saati ile başlayacak. Mevcut kullanıcılara daha ayrıntılı ve direkt bilgiler verilecek. Mevcut kullanıcılar Ara Doğrulamayı tamamlayınca Binance’in ürün ve hizmetlerine tam erişimi yeniden sağlanacak.”

Binance (@binance) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Binance, kullanıcı korumasını geliştirmek, güvenli bir kripto ortamı sağlamak ve gelişen küresel uyumluluk standartlarına uyum sağlamak için ürünlerini ve hizmetlerini sürekli olarak gözden geçirir. İleriye dönük önemli bir adım olarak, tüm kullanıcılar için küresel KYC gereksinimlerimizi güncelliyoruz.”

Kaynak

İlgili – Binance’ten düzenleyicileri memnun edecek kritik adım

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: