fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano Coin tüm zamanların zirvesinde; ADA’da tarihi anlar

Cardano Coin tüm zamanların zirvesinde; ADA’da tarihi anlar

Cardano Coin tüm zamanların zirvesinde; ADA’da tarihi anlar
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano (ADA) coin, Ethereum ile rekabet edebileceği tarihi güncelleme öncesi, geçtiğimiz hafta yaptığı atakla en büyük 3. coin durumuna gelmişti. ADA son 24 saatte gösterdiği %20 yükselişle tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı.

Cardano Coin tüm zamanların zirvesinde; ADA’da tarihi anlar

Son olarak 16 Mayıs’ta 2.46 dolar ile ATH zirvesi elde eden ADA coin daha sonra düşüşe geçerek, 1 dolara kadar gerilemişti. ADA bugün, yazı anı itibariyle, 2.55 dolara kadar çıkarak yeni bir zirveye yerleşmiş oldu.

ADA coin son 7 gün içerisinde %28 oranında yükselirken, marketcap değeri de 80 milyar doları aştı.

Bu süreçte perşembe günü Cardano’nun günlük işlem hacmi 8 milyar dolar ile Mayıs ayından beri en yüksek değerine ulaştı.

Bilindiği gibi Cardano kurucusu Charles Hoskinson, geçtiğimiz günlerde Alonzo güncellemesi ile ilgili önemli bir duyuru yapmıştı. Buna göre, Cardano blockchaini, Eylül ayı itibariyle akıllı sözleşme kabiliyetine kavuşacak. Akıllı sözleşmeler, Cardano’nun 100 milyar dolar hacmi bulan DeFi alanını domine eden Ethereum’a da gerçek bir rakip olarak ortaya çıkmasını sağlayabilir.

Cardano Cardano Coin tüm zamanların zirvesinde; ADA'da tarihi anlar

Cardano konusunda herkes aynı fikirde değil

Kripto piyasası Cardano’nun gelişmesini satın almış görünüyor ancak herkes aynı fikirde değil. Alanın ünlü simalarından Mike Novogratz, ADA coinin yükselişini “bir gizem” olarak niteledi. Bitcoin boğası olmakla öne çıkan Novogratz, Cardano platformunun yazılım geliştiricileri arasında pek de istediği ilgiyi görmediğini iddia etti.

Hoskinson’un verdiği tarih yaklaştıkça kripto yatırımcıların Cardano’ya olan ilgisi de artarak devam ediyor. Neticede akıllı sözleşme sürecini, Cardano’nun gerçekten Ethereum’a rakip olup olamayacağını birlikte göreceğiz.

 

Canlı ADA coin fiyatı: $ 2.28

İlgili: Cardano ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

İlgili: Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 2021-2025

İlgili: Cardano gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: