fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Son Bitcoin yükselişi yatırımcılara ne kadar kazandırdı?

Son Bitcoin yükselişi yatırımcılara ne kadar kazandırdı?

Son Bitcoin yükselişi yatırımcılara ne kadar kazandırdı?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Uzun süre devam eden negatif piyasadan sonra Bitcoin geçen hafta yeni bir yerel zirve kaydetti. Peki, bu Bitcoin yükselişi sırasında yatırımcılar ne kadar kazandı?


Son Bitcoin yükselişinde yatırımcıların kazancı ne kadar?

Birçok yatırımcı, son Bitcoin sıçramasından faydalanarak kazanç elde etti. Geçen haftaki ralli sonucu yatırımcılar 2.09 milyar dolar kazanç yaptı. Ancak bazı uzmanlar bunun ayı gidişat sırasında yaşanan bir rahatlatma sıçrayışı olduğunu düşünüyor.

Blockchain veri sağlayıcısı Glassnode’ın verilerine göre, uzun süre devam eden negatif durumdan sonra Bitcoin bir sıçrayış kaydetti. Glassnode bu durumla ilgili şu notu düşüyor:

“Burada kilit bir soru var. Bu bir inanmama rallisi mi (herkesin bir boğa trendinden şüphe ettiği yükseliş) yoksa daha geniş düşüş trendindeki ayı rahatlama rallisi miydi?”

Son bir haftada Bitcoin 35,326 dolar haftalık dip seviyesinden açılış yaparak, 42,388 dolar gün içi zirvesine ulaşmıştı. Şu an ise CoinGecko verilerine göre kripto para yüzde 2.1 düşüşle 38,681 dolardan işlem görüyor.

İlgili – Büyük düşüşe rağmen Jack Dorsey ve Square’in milyar dolarlık Bitcoin kazancı

Son Bitcoin yükselişinde yatırımcıların kazancı ne kadar?

Bitcoin gerçekleşen kazanç ve zarar grafiği

Mayıs ve Haziran aylarında uzun bir süre zararlar yükseliş yaşadı (grafikteki pembe çizgi). Buna rağmen son bir haftalık zaman diliminde gerçekleşen kazanç 2 milyar doların üzerinde. Glassnode şöyle açıklıyor:

“Bu da şunu gösteriyor. Muhtemelen piyasanın bir kısmı kazançlı coinleri harcayarak çıkış likiditesi aldılar.”

Piyasadan yatırımcı çıkışı

Bu arada dijital varlık yöneticisi CoinShares başka bir rapor yayımladı. Buna göre kripto yatırım ürünleri dört haftadır art arda toplamda 19.5 milyonluk bir çıkış kaydetti.

Veriler şunu gösteriyor. Son fiyat toparlanmasına rağmen yatırımcılar buradaki gücü kullanarak kazanç toplamaya çalıştı.

CoinShares’e göre, Mayıs’ın ortasında negatif fiyat hareketlerinin tetiklediği yatırım çıkışı şimdiye kadar 295 milyon dolara ulaştı. Bu da şirketin yönetimi altındaki toplan varlıkların (AUM) yüzde 1’ine denk geliyor.

Yaklaşık 3.71 milyar dolarlık bir varlığı yöneten CoinShares şöyle açıklıyor:

“2018 yılındaki fiyat çöküşü sırasında sermaye çıkışı çok daha büyüktü. AUM’un toplam yüzde 5’i kadar ama çok daha kısa sürede, 9 haftalık bir zaman diliminde yaşanmıştı. Mevcut fiyat düşüşünde ise 12 hafta sürdü.”

Yine de CoinShares verilerine göre son bir yıl içinde gelen yatırım akışı 4.1 milyar dolar ile çok daha büyük.

İlgili – Önce heyecanlandıran sonra yalanlanan Bitcoin haberi!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: