1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ethereum için büyük gün yaklaşıyor! Ünlü CEO ne dedi?

Ethereum için büyük gün yaklaşıyor! Ünlü CEO ne dedi?

Ethereum için büyük gün yaklaşıyor! Ünlü CEO ne dedi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum 5 Ağustos’ta Londra güncellemesini alacak. Büyük gün yaklaşırken Ethereum’un potansiyeli hakkında yapılan yorumlar yatırımcıları heyecanlandırıyor. Detaylar için lütfen haberimize göz atın.

Ethereum için büyük gün yaklaşıyor! Ünlü CEO ne dedi?

Kripto para birimleri konusunda uzmanlaşmış Amerikan hedge fon yöneticisi Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead yaklaşan Ethereum Londra güncellemesi hakkında konuştu. Morehead, güncellemenin Ethereum2un dünyanın en büyük kripto parası olma yolunu açacağını tahmin ediyor.

Morehead , Pazartesi günü Reuters Küresel Piyasalar Forumu’nda yaptığı açıklamada, Ethereum’un potansiyel olarak Bitcoin2in önünde olduğunu ve EIP-1559 güncellemesinin Ethereum’un sabit bir varlık gibi ticaret yapmasına olanak sağlayacağını belirtti.

ETH London yükseltmesindeki beş EIP’den biri olan EIP 1559, Ethereum’un mevcut ücret yapısında beklenen bir güncelleme. EIP-1559 Ethereum işlem ücretlerini minimum hale getirecek. Aynı zamanda madencileri en yüksek tekliflere öncelik verme sistemini değiştirecek.

Kullanıcıların her blok için en düşük teklifi ödemeleri için ücretleri programlı olarak ayarlamak üzere tasarlanan EIP 1559 yükseltmesi, Ether’i potansiyel olarak deflasyonist bir varlık haline getirecek.

Bkz: Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Morehead, kripto para biriminin Ethereum 2.0’a geçişinin, Bitcoin’e kıyasla Ether’in madencilik enerji tüketim seviyelerini önemli ölçüde azaltacağını da sözlerine ekledi. Aynı zamanda Ethereum’un DeFi uygulamaları ile daha fazla büyüyeceğini ön gördüğünü belirtti.

Morehead’ın, Ethereum için parlak bir gelecek ön görmesi Bitcoin’i benimsemediği anlamı taşımıyor. Ünlü CEO Bitcoin’in 2021 yılının sonunda 80,000-90,000 aralığında 2022’de ise 120,000 dolar üzerinde olacağını tahmin ediyor. Bitcoin için 10 yıllık fiyat tahmini ise dudak uçuklatıcı ve tam 700,000 dolar.

Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, blogunda Ethereum’un Londra hard forkunun 5 Ağustos’ta 10:00 UTC ile 15:00 UTC arasında 12.965.000 blok ile başlayacağını duyurdu. Yatırımcıların gözü güncellemede ve Ethereum için heyecanlı günler başlıyor.

Ethereum yazının kaleme alındığı anda Coinmarketcap verilerine göre 2,490 dolardan işlem görüyor. Altcoinlerin liderinin toplam piyasa değeri 291 milyar dolar.

Kaynak