1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriCardano Haberleri
  3. Solana’yı geçerek beşinci olan kripto para

Solana’yı geçerek beşinci olan kripto para

Solana’yı geçerek beşinci olan kripto para
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası düşük performans sergilerken, bir coinin fiyatı ve piyasa değeri önemli ölçüde yükseldi. Sonuçta şimdi dünyanın en büyük beşinci kripto parası pozisyonuna yerleşti.


Solana’yı geçerek beşinci olan kripto para

Son bir haftada kripto para piyasasındaki önemli coinler düşük performans sergilerken, Cardano (ADA) önemli kazançlar sağladı. CoinMarketCap verilerine göre, Cardano (ADA) fiyatı şu an 50 milyar dolar civarındaki piyasa değeri ile beşinci en büyük kripto para.

Cardano’nun fiyatı 11 Ocak’taki 1.15 dolardan şu an 1.49 dolara kadar yükseldi. Bu da haftalık bazda yüzde 32 oranında bir yükseliş demek.

Cardano beşinciliği geri aldı

Cardano fiyat olarak kaydettiği bu artıştan sonra piyasa değeri olarak Solana’yı geçebildi. Solana’nın piyasa değeri şu an 43 milyar dolar civarında. Bundan dolayı da yedinci en büyük kripto para konumunda.

Piyasa değeri ve fiyattaki artışlarla birlikte Cardano işlem hacmi de yüksek. Hatta o kadar ki ADA coin işlem hacmi Ethereum’u bile geçti. Ancak şimdi bir miktar geriledi. ADA işlem hacmi şu an 5.07 milyar dolar civarında.

Güncel Cardano teknik analizi: ADA fiyatında trendin yönünü belirleyecek kritik seviye!

Kripto para piyasası genelinde bugün gerileme var. ADA coin de bundan bir miktar etkilendi. Bundan dolayı son 24 saatte yüzde 3.2 oranında gerildi. Yine de son bir haftada kaydettiği kazançlarının büyük bir kısmını elinde tutmayı başardı.

İlgili – Güncel Cardano fiyat tahmini, Cardano ADA token gelecek ve beklentileri 2022 – 2025

ADA rallisinin arkasındaki birkaç sebep

Ethereum katili olarak da görülen ADA coinin rallisinin arkasında birkaç etken var. Eylül 2021’de Cardano, Alonzo hard forku ile ağa akıllı sözleşmeleri getirdi. Bundan sonra birkaç proje ADA ağı üzerinde çalışma planını açıkladı. Bunlar arasında SundaeSwap, Ardana, CNFT.IO, Maladex ve MELD de var.

Yükselişin başlıca sebeplerinden biri de SundaeSwap’in Cardanı mainnet’e taşınma kararını duyurması oldu.

Başka bir sebep ise Cardano’nun da metaverse alanına adım atması. Metaverse en sıcak gündemlerden biri. Cardano da kendi metaverse projesi olan Pavia’yı tanıttı.

İlgili – Cardano blockchain için Metaverse heyecanı

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.