1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Solana, yeni ATH ile Bitcoin ve Ethereum’a katıldı

Solana, yeni ATH ile Bitcoin ve Ethereum’a katıldı

Solana, yeni ATH ile Bitcoin ve Ethereum’a katıldı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana (SOL) fiyatı bugün yeni bir tüm zamanların en yüksek değerine ulaşırken, piyasa sıralamasında da Bitcoin ve Ethereum’un bir adım gerisinde yer aldı. Cardano (ADA) gibi sektör devini geride bırakarak artık TOP 5’e girdi. Peki, bu yılki hızlı SOL coin fiyat yükselişinin arkasındaki ana faktörler ve başlıca gelişmeler neler?


Yeni ATH ile Solana artık Bitcoin ve Ethereum’a çok daha yakın

Ethereum katili olarak adlandırılan kripto para Solana (SOL) mega ralli sonucu bugün 250 dolarda yeni tüm zamanların en yüksek değerini kaydetti. Bu yeni gelişme ile Solana artık piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para. 72.9 milyar dolar piyasa değeri ile Cardano (ADA) gibi sektör devlerini geride bıraktı.

Yeni ATH ile Solana artık Bitcoin ve Ethereum'a çok daha yakın

Kripto para piyasası sıralaması Kaynak: CoinMarketCap

İlgili – 2021’de %15,000 yükselen coin Solana (SOL) nedir?

Solana durdurulamıyor

Solana 2021 yılında durdurulamaz bir ralli yaşadı. Özellikle de son 3 ayda. SOL fiyatı 2021 yılının başından bu yana 166 kat büyüdü. Sonuçta kripto ekosisteminde en iyi performansa sahip altcoinlerden biri olarak dikkat çekiyor. Yılın başından bu yana %16,000 oranında yükselen Solana yatırımcıların en çok merak ettiği ve konuştuğu coinlerin başında geliyor.

Yeni ATH ile Solana artık Bitcoin ve Ethereum'a çok daha yakın

SOL coin fiyatı 2021 yılı performansı

İlgili – Solana (SOL) fiyat tahmini: 2021, 2023, 2025

Solana neden çok popüler

Solana blockchain ultra hızlı işlemler ve çok düşük ücretler sağladığı için çok popüler. Buna ek olarak Ethereum blockchainde gaz ücretlerinin sürekli yükselmesi daha fazla DeFi projesini daha uygun ücretli alternatifler aramaya itti. Çözümlerden biri de Solana.

DeFiLlama’nın sağladığı verilere göre, Solana üzerindeki tüm DeFi protokollerinde kilitlenen varlıkların toplam değeri artık 15 milyar dolara yakın.

Bunlara ek olarak Solana ekosisteminde yapılan NFT satışları da tavan yaptı. İyi bilinen kripto para analisti ve yatırıcısı Scott Melker ise Solana’nın büyümesinin arkasındaki sebebi şöyle açıklıyor:

“Solana, en meşru Ethereum rakiplerinden ve şimşek hızında, çok düşük ücretli işlemler sağlıyor. Bu hızlı değer artışı temelde kripto oyunlar ve başarılı NFT çıkarması sonucu yaşandı. Geliştiriciler ve projeler yıllardır Solana üzerinde kendi uygulamalarını geliştiriyor. Sonuçta bu da fiyat üzerinde (SOL coin) patlama etkisi yaptı.”

İlgili – Ethereum, Cardano ve Solana karşılaştırması! Hangisi daha iyi?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: