Loading...
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
64.276,74 USDT
eth
ETH
-0.47%
Ethereum
3.502,03 USDT
bch
BCH
0.27%
Bitcoin Cash
383,98 USDT
xrp
XRP
-0.37%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.29%
Litecoin
73,95 USDT
bnb
BNB
-0.35%
Binance Coin
584,09 USDT
sol
SOL
0.4%
Solana
135,14 USDT
avax
AVAX
-3.72%
Avalanche
26,46 USDT
ada
ADA
-0.43%
Cardano
0,37 USDT
dot
DOT
-0.57%
Poladot
5,58 USDT
doge
DOGE
0.02%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT

SOL yeni bir rekora imza attı!

solana
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

SOL dur durak bilmiyor. Ancak analistler, henüz Solana zirvesini yakalamanın zor olduğunu belirtiyor. 

 

Sol rallisini yeni bir zirve ile genişletiyor

 

SOL fiyat rallisi, Solana blockchaininde yeni platformlar inşa etmek için küresel bir hackathon olan “Ignition”ın ardından ortaya çıktı. Solana (SOL), yatırımcıların merkezi olmayan finans (DeFi) ve karşılıksız token (NFT) sektöründeki başarısına pozitif bahis yapmaya devam etmesiyle 3 Eylül’e yeni bir rekorla başladı.

 

SOL/USD döviz kuru, aylık yaklaşık %35’lik bir rallinin ardından tarihte ilk kez 146.28$’a ulaştı. Devasa yukarı yönlü hareket, paritenin yıl için getirilerini %7,500’ün üzerine çıkardı ve Solana’nın piyasa değerini 41 milyar doların üzerine çıkararak onu kripto para birimi alanındaki en değerli yedinci proje haline getirdi.

 

Solana’nın rekor seviyelere yükselmesi, klasik bir momentum göstergesi olan göreceli güç endeksi (RSI) ile aşırı değerleme risklerini odak noktasına getirdi ve kripto para birimi için aşırı alım okumasını geri getirdi. 70’in üzerindeki bu artış, RSI, SOL/USD’nin önümüzdeki seanslarda satış yapabileceğini ve paritede uzun bir pozisyon açmanın riskli olabileceğini önerdi. 

 

Ancak analistler, henüz Solana zirvesini aramanın zor olduğunu belirtti. The Crypto Dog takma adıyla tanınan bağımsız piyasa analisti, spekülatörlere Solana’yı sürmesine ve mevcut gücüyle nereye gittiğini görmesine izin vermelerini tavsiye etti. 

 

Kripto para borsası CEX.IO’da veri analitiği başkanı Yuri Mazur, önümüzdeki oturumlarda SOL/USD oranlarının 150 doların üzerine çıkacağını tahmin ediyor. Ancak ikilinin  bir “fiyat keşfi” aşamasına girdiğini ve yaklaşan önyargısının Solana’nın DeFi ve NFT alanında ne kadar iyi ortaya çıktığına bağlı olduğuna da dikkat çekti .

 

Mazur, e-posta yoluyla müşterilerine  “Blockchain şu anda her şey için uygun bir alternatif merkez olarak hizmet etme potansiyelini sergilediği için Solana’nın (SOL) fiyatı yükseliş trendinde” diye bilgilendirmede bulundu. 

 

“Solana’nın 146.28 dolara yükselmesi, Solana blok zincirinde başlatılan binlerce NFT’nin basılmasında kullanılmak üzere tokenlere yönelik artan talep tarafından olumlu yönde yönlendiriliyor.”

 

Çoğu NFT ve DeFi platformunda, kullanıcılar blockchaindeki işlemleri kullanmak  ve doğrulamak için gereken işlem maliyetlerini öderler. Bu ücretler network şebekesine göre değişiklik gösterebilir. Ethereum, yerel belirteci Ether’i (ETH) destekleyen akıllı sözleşmeler aracılığıyla çoğu NFT ve DeFi projesine ev sahipliği yapar, ancak bu aynı zamanda ağın aşırı ücret sorunlarından muzdarip olunmasının nedenidir.

 

Yuri, yatırımcıların artık Solana’yı, özellikle daha düşük abone  ücretleri ve daha yüksek ölçeklenebilirlik sağladığında, Ethereum’a potansiyel, uzun vadeli bir rakip olarak gördüğünü söyledi. NFT projesini desteklemek için Solana’yı entegre eden blockchainde etkin bir müzik akışı platformu olan Audius’tan bahsetti.

sol

“Solana, Ethereum’a karşı dirençli ve daha iyi bir alternatif olduğunu hala kanıtlıyor” diye açıklama yapan analist.

 “Önemli bir DeFi ve NFT altyapısı olma açısından kat etmesi gereken uzun bir yol var. […] Bununla birlikte, büyümesini sürdürmek için, Cardano ve Ethereum dahil olmak üzere diğer blockchain’lerinden rekabette yenilmemek için daha iyi yükseltmeler ve özellikler ortaya çıkarılmalıdır.” dedi.

 

Gizemli olayın hackathon olduğu ortaya çıktı

 

8 Ekim’e kadar sürecek olan Ignition adlı küresel hackathon lansmanının ardından Solana için daha fazla yükseliş eğilimi ortaya çıktı.  Lansmanda , Ignition, Microsoft, Jump Capital ve Standard Chartered gibi etkinlik sponsorlarının ödülleri de dahil olmak üzere 5 milyon doların üzerinde ödül ve başlangıç fonu dağıtacak. Solana merkezli,  merkezi olmayan borsa ve son hackathonlardan birinin galibi Mango Markets de ödül rezervlerine 30.000 $ daha ekleyecek. 

 

Spekülatörler daha önce Ignition’ı bir SOL yakma olayı olarak tanımladılar ve bu da fiyatlarının 30 Ağustos’ta tarihte ilk kez 100 doların üzerine çıkmasına sebep oldu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.