fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Solana (SOL) fiyat tahmini: 2021, 2023, 2025

Solana (SOL) fiyat tahmini: 2021, 2023, 2025

Solana (SOL) fiyat tahmini: 2021, 2023, 2025
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana protokolü ve SOL token, kripto para piyasasında son günlerde dikkat çeken projelerden biri. Bu kripto paranın fiyat analizi ile kısa ve uzun vadeli fiyat tahminlerine bakalım.


Solana fiyat tahmini:200 doları tekrar görebilecek mi?

SOL Solana Fiyat Tahmini ve Tahmini: Çin’in Emlak Çöküşü Solana’yı Nasıl Etkiledi?

Solana, Eylül ayının ilk haftasında çöken diğer kripto paralara rağmen en iyi performans gösteren Kriptolardan biri oldu. Ancak, Solana’nın bir ağ kesintisi yaşadığı 14 Eylül’den bu yana Solana için işler tamamen değişti. Ağ kesintisi Solana’nın fiyatının düşmesine neden oldu ve birkaç gün içinde Solana piyasa değerinden 20 milyar dolar kaybetti.

Şimdi Solana, bu kez çöküşün eşiğinde olan ve milyarlarca dolar borcu olan Çin’in ikinci en büyük emlak geliştiricisi Evergrande nedeniyle bir kaza daha yaşadı. Kripto piyasası son 24 saatte 344 milyar doları aştı. Solana bir istisna olamazdı. Bitcoin ile karşılaştırıldığında, Cardano daha da keskin bir düşüş kaydetti.

Son zamanlarda Solana en iyi performans gösteren Crypto oldu, ancak Solana kendi başarısının kurbanı olmuş gibi görünüyor. Solana’nın yükselişi, Salı günü beş saatlik bir ağ kesintisiyle karşılaştıktan sonra durdu.
Ancak fiyat düşüşüne rağmen Solana’nın hala en iyi performans gösteren kriptolardan biri olduğunu unutmamak gerekiyor. Ethereum’un ana rakibi haline geldi. Solana, NFT’lerle özel ilerlemeler kaydetti. Buna ek olarak, Kurumsal Yatırımcılar artık Bitcoin ve Ethereum’un buhar kaybetmeye başlamasıyla Solana’ya taşınıyor.

Bu nedenle, Solana’nın her an yükselebileceği için dipten satın almanız önerilir.

SOL Solana Fiyat Tahmini ve Tahmini: Solana Tekrar 200 doları mı vuracak?

Aralık 2019’da Solana 1 doların biraz üzerinde işlem görüyordu. İki yıl sonra, coin şu anda 125 doların üzerinde işlem görüyor. Son zamanlarda kripto para, 200 doların altına düşmeden önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 220 dolara ulaştı.

Son birkaç gündür Solana negatif işlem görüyor. XRP, piyasa değeri açısından bir kez daha onu geçti. Ancak analistler Solana hakkında olumlu. Solana’nın bir kez daha 200 dolara ulaşmasını bekliyorlar. Solana’ya talep arttı. Solana’nın toplam haftalık girişi geçen hafta %86,6 arttı. Analistler, Solana’nın bir kez daha yükselmeden önce kendini düzelttiği görüşünde. Bu yıl Solana en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri oldu ve çoğu kripto para birimine rağmen geçen hafta Bir fiyat düşüşüne tanık olan kripto fiyatlarının, Solana düşüşü büyük ölçüde atlatmayı başardı.

Sadece bu yıl Solana, Yılbaşından bugüne %13.000’den fazla kazanç elde etti. 9 Eylül’de, 20 günlük 1.12 milyonluk hacmin üzerinde olan 1.43 milyon Solana tokeni işlem gördü. SOLANA’nın gün içi işlem hacmi son 24 saatte %32 arttı. Bu açıkça güçlü satın alma baskısını gösteriyor. Yatırımcılar, diğer madeni paralara kıyasla Solana’ya yüksek ilgi gösteriyor.

Solana protokolü, merkezsiz finans (DeFi) alanında büyük adımlar atıyor. Bundan dolayı da “Ethereum katili” olarak nitelendiriliyor. Solana ağının ölçeklenebilirliği, SOL token fiyatında yükselişe sebep oldu. Şu an Solana coin yüzde 16 yükseliş ile 43 dolardan işlem görüyor.

Solana fiyat analizi

Solana fiyat analizi, kripto paranın güçlü olduğunu gösteriyor. Analistler de bundan dolayı uzun vadeli yatırım için iyi bir fırsat sunduğunu düşünüyor.

Solana (SOL) fiyat tahmini: 2021, 2023, 2025

SOL grafiği Kaynak: TradingView

Yukarıdaki grafiğe bakarsak, Solana’nın birçok önemli seviyeyi geçtiğini görebiliriz. Ayrıca Bitcoin ve Ethereum ile kıyaslandığında kendi tüm zamanların en yüksek değerine (ATH) en yakın konuma sahip kripto para. Ayrıca SOL hacimleri de yükselirken önümüzdeki birkaç hafta için pozitif görünüm veriyor.

Solana volatilitesi göreceli olarak düşük görünüyor. Yine de piyasada güçlü boğalar görününce bu durum değişecek. Dahası, tokenin hala 36 dolardaki destek seviyesine gerilemesi ile ilgili spekülasyonlar var. Bu da iyi bit alım fırsatı sunabilir.

Solana fiyatı 2021 sonunda ne olur?

Solana fiyat tahminleri, kısa vadede büyük kazançlar gösteriyor. Ayrıca birkaç uzun vadeli tahmin göz önüne alındığında burada da yükseliş beklentisi görünüyor. Bazı kaynaklar, 2021 yılı sonunda SOL token fyatının 60 dolar ile 137 dolar arasında olacağını tahmin ediyor.

2023 SOL token fiyat tahmini

Ripple Coin News ise 2023 yılı sonu itibariyle Solana fiyatının 100 dolar ile 150 dolar arasında bir seviyeye ulaşacağını tahmin ediyor.

5 yıl içinde Solana (SOL) fiyat tahmini 1,029 dolar

Farklı kaynakların 5 yıllık Solana (SOL) fiyat tahmini kripto paranın 200 doların üzerinde olacağını gösteriyor. Hatta Gov Capital tahminine göre Solana 5 yıl içinde 1029.87 dolara ulaşacak.

Solana fiyatı inanılmaz yükselişler kaydetti. Bunun başlıca sebebi ise Solana’nın blockchain ağların ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmede büyük bir potansiyele sahip olması. Şirket, kısa süre önce token satışından 314 milyon dolarlık bir fon toplandığını bildirdi.

Solana, toplanan bu fonu platformdaki geliştirmeler ve önceliğin SOL’a verildiği bir ticaret platformu oluşturmak için kullanmayı planlıyor. Solana, düşük gaz ücretleri ve yüksek işlem hızı nedeniyle kendisini Ethereum’un zorlu bir rakibi olarak gösteriyor.

Kaynak

Daha fazla kripto para fiyat tahmini için tıklayın.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: