fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Solana (SOL) fiyat tahmini: 2021, 2023, 2025

Solana (SOL) fiyat tahmini: 2021, 2023, 2025

Solana (SOL) fiyat tahmini: 2021, 2023, 2025
0
“koinmedya_mxc”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana protokolü ve SOL token, kripto para piyasasında son günlerde dikkat çeken projelerden biri. Bu kripto paranın fiyat analizi ile kısa ve uzun vadeli fiyat tahminlerine bakalım.


Solana fiyat tahmini

Solana protokolü, merkezsiz finans (DeFi) alanında büyük adımlar atıyor. Bundan dolayı da “Ethereum katili” olarak nitelendiriliyor. Solana ağının ölçeklenebilirliği, SOL token fiyatında yükselişe sebep oldu. Şu an Solana coin yüzde 16 yükseliş ile 43 dolardan işlem görüyor.

Solana fiyat analizi

Solana fiyat analizi, kripto paranın güçlü olduğunu gösteriyor. Analistler de bundan dolayı uzun vadeli yatırım için iyi bir fırsat sunduğunu düşünüyor.

Solana (SOL) fiyat tahmini: 2021, 2023, 2025

SOL grafiği Kaynak: TradingView

“koinmedya_biswap”

Yukarıdaki grafiğe bakarsak, Solana’nın birçok önemli seviyeyi geçtiğini görebiliriz. Ayrıca Bitcoin ve Ethereum ile kıyaslandığında kendi tüm zamanların en yüksek değerine (ATH) en yakın konuma sahip kripto para. Ayrıca SOL hacimleri de yükselirken önümüzdeki birkaç hafta için pozitif görünüm veriyor.

Solana volatilitesi göreceli olarak düşük görünüyor. Yine de piyasada güçlü boğalar görününce bu durum değişecek. Dahası, tokenin hala 36 dolardaki destek seviyesine gerilemesi ile ilgili spekülasyonlar var. Bu da iyi bit alım fırsatı sunabilir.

Solana fiyatı 2021 sonunda ne olur?

Solana fiyat tahminleri, kısa vadede büyük kazançlar gösteriyor. Ayrıca birkaç uzun vadeli tahmin göz önüne alındığında burada da yükseliş beklentisi görünüyor. Bazı kaynaklar, 2021 yılı sonunda SOL token fyatının 60 dolar ile 137 dolar arasında olacağını tahmin ediyor.

2023 SOL token fiyat tahmini

Ripple Coin News ise 2023 yılı sonu itibariyle Solana fiyatının 100 dolar ile 150 dolar arasında bir seviyeye ulaşacağını tahmin ediyor.

5 yıl içinde Solana (SOL) fiyat tahmini 1,029 dolar

Farklı kaynakların 5 yıllık Solana (SOL) fiyat tahmini kripto paranın 200 doların üzerinde olacağını gösteriyor. Hatta Gov Capital tahminine göre Solana 5 yıl içinde 1029.87 dolara ulaşacak.

“koinmedya_biswap”

Solana fiyatı inanılmaz yükselişler kaydetti. Bunun başlıca sebebi ise Solana’nın blockchain ağların ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmede büyük bir potansiyele sahip olması. Şirket, kısa süre önce token satışından 314 milyon dolarlık bir fon toplandığını bildirdi.

Solana, toplanan bu fonu platformdaki geliştirmeler ve önceliğin SOL’a verildiği bir ticaret platformu oluşturmak için kullanmayı planlıyor. Solana, düşük gaz ücretleri ve yüksek işlem hızı nedeniyle kendisini Ethereum’un zorlu bir rakibi olarak gösteriyor.

Kaynak

Daha fazla kripto para fiyat tahmini için tıklayın.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Etiketler:
“koinmedya_biswap”