1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Shiba milyarderi ne yapmaya çalışıyor!

Shiba milyarderi ne yapmaya çalışıyor!

Shiba milyarderi ne yapmaya çalışıyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Shiba geçtiğimiz hafta tüm zamanların en yüksek seviyesini gördükten sonra iki gündür hızlı bir geri çekilme yaşıyor. İşte Shiba için ortaya çıkan ilginç gelişmeler! Detaylar haberimizde.

Shiba milyarderi ne yapmaya çalışıyor!

Meme kripto Shiba Inu geçtiğimiz hafta 0.000088 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve dikkatleri üzerine çekti. Shiba’nın bu performansı sadece SHIB’in değil meme kriptolarında fiyatları üzerinde etkili oldu. Dogecoin ve FLOKI’de meme kripto akımından nasibini aldı.

Ancak birkaç gündür işler Shiba için iyi gitmiyor. Tokenin fiyatı son birkaç gündür aşağı yönlü bir seyir izliyor. Geçtiğimiz hafta 44,57 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşan Shiba’nın yazının kaleme alındığı andaki piyasa değeri 27 milyar dolar ve SHIB 0.00005131 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Meme coin nedir?

Meme kripto böylesine bir yükselişe imza atarken son dönemlerdeki en büyük kripto kazanç hikayelerinden biri de ortaya çıkmıştı. 400 gün önde 8,000 dolarlık Shib ana gizemli yatırımcının cüzdanındaki Shiba’nın toplam değeri 6 milyar dolara kadar yükselmişti. Shiba Inu, yaklaşık 549 trilyon token dolaşım arzına sahip. Bu arzın 40 trilyon Shib’i yani yaklaşık %8’i bu gizemli balinanın elinde bulunuyor. Bu gizemli yatırımcının uzun süredir hareket olmayan cüzdanında bir hareketlilik oldu.

İlgili: Shiba Inu nedir?

Shiba Inu’nun toplam arzının yaklaşık %71’i 10 büyük Shiba yatırımcısının elinde bulunuyor. Hal böyle olunca daha az varlığa sahip yatırımcılar için bu 10 büyük yatırımcının hareketleri büyük önem arz ediyor.

Bu gizemli Shiba milyarderi cüzdanında bulunan 40 trilyon Shiba’yı (yaklaşık 2,3 milyar dolar) farklı 4 cüzdana paylaştırdı. Bu hareket Shiba yatırımcıları arasında bir paniğe neden oldu ve büyük balinanın varlıklarını elinden çıkaracağı spekülasyonlarına neden oldu.

https://twitter.com/devchart/status/1455692819281158152?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1455692819281158152%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ffinbold.com%2Falmost-15-billion-leaves-shib-market-cap-as-hype-around-the-coin-fades%2F

Ancak cüzdandaki hareketliliğin nedeni henüz tam olarak bilinmiyor. Büyük balina varlıklarını korumak için bu yolu seçmişte olabilir. Ancak arzın büyük çoğunluğunun sınırlı kişilerin elinde olduğu bu tür kripto paralara yatırım yapıyorsanız iplerin elinizde olmadığını da bilmeniz gerekir. Bu shiba milyarderinin ne yaptığını tam olarak bilmiyorsanız yatırımınızın kontrolü sizin elinizde değil onun elindedir.

 

Kaynak