1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Shiba Inu yatırımcıları bu habere çok sevinecek!

Shiba Inu yatırımcıları bu habere çok sevinecek!

Shiba Inu yatırımcıları bu habere çok sevinecek!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Shiba Inu yatırımcıları bu habere sevinecek! Ünlü borsa CEO’su, uzun vadede hodl edilecek coinleri açıkladı.

Ünlü borsa CEO’sundan Shiba Inu yatırımcılarını sevindiren yorum!

Popüler kripto para alım satım platformu KuCoin’in CEO’su Johnny Lyu, Dogecoin’den ilham alınarak yaratılan kripto para birimi Shiba Inu (SHIB)’nun son düzeltmeye rağmen, uzun vadede hodl etmeye değer olduğunu iddia ediyor.

İlgili: En güncel Shiba Inu (SHIB) fiyat tahminleri 2021-2030

Lyu, MarketWatch verilerine göre, SHIB işlem hacminin borsada art arda üç gün boyunca Bitcoin’i geçtiğini açıkladı. Hatta geçen ay, kripto para biriminin spot borsalardaki işlem hacmi, en büyük altcoin olan Ethereum’u bile aştı.

Shiba Inu yatırımcıları bu habere çok sevinecek!

Lyu, KuCoin’in bu yıl, öncelikle Shiba Inu ve Dogecoin (DOGE) gibi meme temali kriptoları destekleyen perakende yatırımcıları hedeflediğini ifade etti. 

SHIB coin neden yükseldi?

Ekim ayının sonundan bu yana yoğun bir satış baskısı görmesine rağmen fiyatı son üç ayda %570 oranında değer kazandı.

shiba inu yatırım Shiba Inu yatırımcıları bu habere çok sevinecek!

Lyu, kriptodan kâr etmek isteyen düşük sermayeli bazı yatırımcıların DOGE ve SHIB’ye yöneldiğini, çünkü bu paraların fiyatının, şu anda 64.000 doların üzerinde işlem gören BTC’den önemli ölçüde daha düşük olduğunu kaydetti.

Lyu, bu tarz perakende yatırımcıların meme (internet espirileri) temalı tokenlere karşı çok tutkulu davrandıklarını ve fiyatları daha da yükseltmeye kararlı olduklarını da sözlerine ekledi.

Bu arada KoinMedya olarak daha önce söylediğimiz gibi, SHIB, aylık ortalama 2,8 milyon arama ile yılın başından bu yana Google’da en çok aranan üçüncü kripto para birimi oldu. 1. sırada aylık ortalama 22 milyon arama ile Bitcoin, 2. sırada ise 6.3 milyon arama ile Ethereum yer aldı.

İlgili: Sonunda bu da oldu! Bitcoin ve Ethereum’dan sonra en popüler kripto SHIB coin —

Ayrıca Robinhood’un Shiba Inu’yu listelemesi için başlatılan bir imza kampanya, 500.000 imzayı aşan büyük bir destek gördü. Ekim ayının ortalarında, yaklaşık 240.000 imza varken; kampanya, şimdiden 525.000’den fazla imzaya ulaştı. Ve dahası Shiba Inu yatırımcıları, bir milyona ulaşmayı hedefliyor.

Kampanya kapsamında platforma sunulan dilekçede, Robinhood’un, rakip kripto para birimi Dogecoin’i (DOGE) listelediğinden ve bu listelemenin ticaret platformu için “büyük bir başarı” olduğundan bahsediliyor. Gerçekten de Robinhood’un Dogecoin’i listelemesi, bu yıl yaşanan DOGE çılgınlığı sayesinde, firmanın gelirinde büyük bir artışa neden oldu.

Shiba Inu fiyatındaki son düşüşe rağmen Lyu, Bitcoin ve DOGE’nin yanı sıra kripto para birimini uzun vadede elinde tutacağını söyledi. Ona göre BTC, enflasyona karşı bir korunma aracı görevi görürken; SHIB gibi meme tokenleri, topluluklarının gücünü temsil ediyor.

İlgili: Shiba Inu teknik analizi: İşte SHIB boğalarını engelleyen kritik çizgi!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.