1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Shiba Inu coin ne kadar kazançlı bir yatırım?

Shiba Inu coin ne kadar kazançlı bir yatırım?

Shiba Inu coin ne kadar kazançlı bir yatırım?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bir meme coin olan Shiba Inu (SHIB) son günlerde dikkat çeken bir volatilite yaşıyor. Buna rağmen, veriler SHIB sahiplerinin ne kadarının kazançlı olduğunu gösteriyor. SHIB ne kadar kazançlı bir  yatırım?


Shiba Inu sahiplerinin ne kadarı kârda?

Intotheblock.com’un sağladığı on-chain verilere göre, mevcut 0.000051 dolar fiyattan SHIB cüzdan adreslerinin yüzde 72’si kârda görünüyor.

Dahası, Shiba Inu (SHIB) yatırımcılarının yüzde 17’si kazançlı seviyede değiller. Bunlar muhtemelen geç yatırım yapanlar. Bu yüzdeye girenler muhtemelen kısa süre önce yaşanan tüm zamanların en yüksek değerinden sonra Shiba Inu alanlar. Dipten alım yapanlar ise fiyat yükselemeye başladığında kazançlı konumda oluyorlar.

İlgili – Shiba Inu (SHIB) nedir? Geleceği var mı?

Kritik token arzı dağılımı

Peki, SHIB tokenin dağılımı nasıl? Kripto paranın erken yatırımcıları varlığın arzının büyük bir bölümünü kontrol ediyor. Büyük token sahipleri SHIB arzının yüzde 78’ine sahip. Bundan dolayı SHIB balinaları sık sık eleştiriliyor. Çünkü onların hareketleri altcoinin fiyatını etkiliyor.

Shiba Inu coin ne kadar kazançlı yatırım?

SHIB kârlılık oranı ve token dağılımı Kaynak: Intotheblock.com (ITB).

Peki, Shiba Inu coin neden bu kadar kârlı bir yatırım. Bunun başlıca sebebi son aylardaki yükselişi ve çok popüler olması. Yüksek getiri beklentisi sonucu daha fazla kişi SHIB alırken, coinin fiyatı da dur durak bilmeden yükseldi.

Mesela 10 Ekim ile 8 Kasım 2021 tarihleri arasında Shiba Inu sahiplerinin sayısı 706,808’den 926,684’e yükseldi. Yani yüzde 31 arttı. Bu zaman diliminde meme altcoinin fiyatı ise yüzde 111 değer kazandı.

Daha fazla kullanıcının SHIB almasının bir sebebi de coin başına olan düşük fiyat. Bu da Bitcoin gibi çok pahalı olan coinlere göre bu kriptoya yatırımı daha cazip yapıyor.

İlgili – En güncel Shiba Inu (SHIB) fiyat tahminleri 2021-2030

SHIB volatilitesi devam ediyor

Şu an SHIB fiyatının son 24 saatte yüzde 1 düştüğü görülüyor. Haftalık düşüşü ise yüzde 9. Daha önce de belirttiğimiz gibi SHIB dikkat çeken volatilite yaşıyor. 4 Kasım – 10 Kasım arasında piyasa değerinden 7.26 milyar dolar kaybetti.

Shiba Inu coin ne kadar kazançlı yatırım?

SHIB 7 gün grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Kaynak

İlgili – Shiba Inu teknik analizi: İşte SHIB boğalarını engelleyen kritik çizgi!