1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Goldman Sachs yöneticisinden çok önemli Bitcoin açıklaması!

Goldman Sachs yöneticisinden çok önemli Bitcoin açıklaması!

Goldman Sachs yöneticisinden çok önemli Bitcoin açıklaması!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Goldman Sachs yöneticisi yaptığı açıklamada altın ile Bitcoin yarışında kimin önde olduğunu açıkladı. Detaylar haberimizde.

 Goldman Sachs yöneticisinden çok önemli Bitcoin açıklaması!

Bitcoin ve altın karşılaştırması son dönemlerde daha sık duyduğumuz bir kıyaslama. Enflasyondan korunmanın geleneksel araçlarında biri olan altın enflasyonun yükseldiği dönemlerde yatırımcıların sığındığı bir liman olarak biliniyor. Dünya ülkeleri pandemi koşullarının yarattığı enflasyonist dönemden çıkmanın yollarını ararken ABD ekonomisi 1990 yılından beri en yüksek aylık enflasyon oranını açıkladı. ABD’de Ekim ayında aylık enflasyonun %5,9 olması beklenirken %6,2 olarak açıklandı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Yatırımcılar bu dönemlerde paralarının değerini korumak için geçmişte altına yöneliyordu şimdi ise başta Bitcoin olmak üzere kripto paralara. Goldman Sachs, Enerji Araştırmaları Başkanı Damian Courvalin, perşembe günü Bloomberg ile yaptığı röportajda altın ve Bitcoin hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Bitcoin

Courvalin, gümüşün fakir bir adamın altını olduğunu iddia ettiğimiz gibi, altın da belki fakir adamın kriptosu haline geliyor” diyerek Bitcoin ve kripto paraların bayrağı altından devraldığını açıkladı.

“Gümüşün fakir bir adamın altını olduğunu iddia ettiğimiz gibi, altın da belki fakir adamın kriptosu haline geliyor”

Courvalin, aynı zamanda Çin’in kripto paraları yasaklamasının ardından insanların bir dönem altına tekrar yöneldiğini ancak kripto ekosisteminin bu durumu tersine çevirmeyi başardığını dile getirdi. Birçok yatırımcı enflasyon korkuları arasında altından bitcoine döndü. Milyarder hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones, kripto paraların şu an altınla olan yarışı kazandığını dile getirdi.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 68,789 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin ardından bir miktar geri çekildi. Yazının kaleme alındığı anlarda lider kripto para birimi coinmarkectcap verilerine göre 64,736 dolardan işlem görüyor. Bitcoin haftanın son gününde %1,62 değerlenirken toplam piyasa değeri 1,221 trilyon dolar olarak gerçekleşti.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.