Shiba boğalarını nihayet harekete geçirecek formasyon tamamlandı!

Shiba Inu'da büyük yükseltme öncesi beklenmedik hareketlilik!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Shiba Inu’nun fiyatı, tam 3 ay 5 gün süren bir trend dönüş formasyonunu tamamladı. Bu formasyon ile birlikte, Shiba boğaları yeniden sahnelere dönmeye hazırlanıyor!

Shiba Inu boğaları geri dönüyor!

Shiba Inu (SHIB)‘nun fiyatı, tam üç ay beş gün süren bir dip dönüş formasyonunu tamamladı. Son zamanlarda satın alma baskısındaki artışla birlikte, kırılma doğrulanmış gibi görünüyor. Ki bu da hızlı ve büyük bir yükseliş öncesi, Shiba boğaları için son bir satın alma çağrısına işaret ediyor. 

21 Şubat ve 29 Mart arasında SHIB, birincisi V şeklinde bir toparlanmaya ve ikincisi yuvarlak bir dip tabanına sahip iki farklı vadi oluşturdu. İlki Adem ve ikincisi Havva olarak adlandırılan bu teknik oluşuma ise Adam Eve dip formasyonu denir.

Shiba boğalarını nihayet harekete geçirecek formasyon tamamlandı!

Adam Eve dipleri, kripto para birimlerinde oldukça yaygın görülür. Bu formasyonda Adam, keskin V şeklinde bir dip ve Eve ise daha uzun ve yuvarlak bir dip paterni ile gösterilir.

Bu teknik oluşum, zirve ile vadi arasındaki mesafenin 0,000273 dolarlık kırılma noktasına eklenmesiyle ortaya çıkan %24’lük bir yükseliş öngörüyor.

29 Mart itibariyle, SHIB 0,000273 dolarlık engeli aştı ve dahası kesin bir kırılmayı teyit etmek için altı saatlik bir mum çubuğu oluşturdu.

Bu nedenle, SHIB yatırımcıları boğaların 0,0000339 dolara doğru %24’lük bir ralli başlatmasını bekleyebilirler.

Formasyon yükselişe işaret etse de bu yükseliş trendi 0,0000325$’da küçük bir dirençle karşılaşabilir. Ayrıca bunun üzerinde ise alım-durdurma likiditesi yer alıyor. Bu nedenle, SHIB’i 0,0000339$’lık hedefine taşımadan önce, Shiba boğaları fiyatı bu engelin üzerine itebilir ve ardından pariteye geri çekilme şansı verebilir.


Bu da %24’lük bir yükseliş ile birlikte muhtemelen, SHIB’in yerel bir zirve oluşturmasını ve yeni trendi sağlam bir şekilde oluşturmadan önce, paritenin konsolide olmasını sağlayacak.

İlgili: En güncel Shiba Inu (SHIB) fiyat tahminleri 2022-2030

MVRV değerinden Shiba boğalarına destek!

Shiba Inu fiyatındaki bu yükseliş görünümünü destekleyen metriklerden bir diğeri de 30 günlük MVRV* değeridir. Bu gösterge, geçtiğimiz yıldan bu yana SHIB satın alan yatırımcıların ortalama kar/zararını değerlendirmek için kullanılır.

Shiba boğalarını nihayet harekete geçirecek formasyon tamamlandı!

-%10’un altındaki negatif bir değer, kısa vadeli SHIB yatırımcılarının zararda olduğunu ve genel olarak uzun vadeli yatırımcıların ise biriktirme eğiliminde olduğunu gösterir. Bu nedenle, -%10’un altındaki bir değere genellikle “fırsat bölgesi” denir.

Bu metriği SHIB için değerlendirecek olursak; 30 günlük MVRV sıfır çizgisini geçmiş. Bununla birlikte şu anda %11 civarında seyrediyor olsa da daha da yükselme şansı var. Şubat ayındaki yükseliş trendinde, MVRV 30’da yerel bir zirve oluşturdu. Ayrıca benzer şekilde, Temmuz ve Ağustos 2021’de %30’a kadar ani yükselişler görüldü. Dolayısıyla, yine aynı şey gerçekleşirse, yatırımcılar SHIB’in 0,0000339$’lık hedefe doğru yükselmeye devam etmesini bekleyebilirler.

Fakat 0.0000259 dolarlık destek seviyesinden aşağı yönlü kırılma, bir lower low (bir öncekine göre daha düşük bir dip) oluşmasına ve yükseliş senaryosunun geçersiz kılınmasına neden olacak.

(*MVRV metriği, mevcut piyasa değeri ile realized cap (gerçekleşen piyasa değeri*) arasındaki orandır. Bir varlığın MVRV’si, piyasa değerinin gerçekleşen değere bölünmesiyle belirlenir. MVRV değerinin yüksek çıkması, yüksek düzeyde realize edilmeyen kâr olduğunu ve dolayısıyla yatırımcıların varlıklarını kar satışı için tasfiye etme riskinin olduğunu gösterir.)

(*Coin Metrics tarafından geliştirilen bir metriğe göre hesaplanan realized price (gerçekleşen fiyat), kripto paranın mevcut fiyatından farklıdır. Realized price, aktif olarak işlem gören tokenler baz alınarak hesaplanır ve cüzdanlarda tutulan ve hiç işlem görmemiş ya da kayıp kripto paralar bu hesaplamaya dahil edilmez. Her bir token, en son işlem gördüğü zaman baz alınarak hesaplamaya dahil edilir ve böylece ağın toplam değeri hesaplanır. Bu ölçüm ise, realized cap (gerçekleşen piyasa değeri) değerinin dolaşımdaki mevcut arza bölünmesiyle elde edilir.)

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Shiba boğalarını nihayet harekete geçirecek formasyon tamamlandı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.