1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ünlü milyarderin desteklediği altcoin patlama yaptı!

Ünlü milyarderin desteklediği altcoin patlama yaptı!

Ünlü milyarderin desteklediği altcoin patlama yaptı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü milyarder Chamath Palihapitiya’nın desteklediği altcoin patlama yaptı. Piyasaya ilişkin detaylar ve altcoine ait teknik veriler haberimizde.

Ünlü milyarderin desteklediği altcoin patlama yaptı!

Geçtiğimiz hafta piyasada Apecoin rüzgarı esti. Ape piyasaya çıktıktan saatler sonra büyük değer kazandı ve Ethereum balinalarının radarına girdi. Bu düşük bütçeli altcoinler önceden farkına varan sahipleri için büyük getiriler sağlıyor.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Bir altcoin daha son günlerde dikkat çekiyor. Milyarder yatırımcı Chamath Palihapitiya’dan destek alan merkezi olmayan bir sosyal medya projesi, Decentralized Social (DESO) 1,5 milyondan fazla hesap kazandı.

İlgili:Apecoin nedir?

Katman 1 blok zinciri projesi, kullanıcıları ve içerik oluşturucuları merkezi otoritelerden korumanın yanı sıra ölçeklenebilirlik sınırlamalarını çözerek sosyal medya uygulamalarının doğasını yeniden tanımlamayı amaçlıyor. DESO, sansüre dayanıklı bir alternatif olmayı amaçlayan sosyal medya platformundan biri.

altcoin

DeSo’nun kurucusu Nader Al-Naji yaptığı açıklamada sosyal medyanın üç büyük platform tarafından değil tüm kullanıcıların kontrolünde olduğu döneme girildiğini belirtti.

“Bu yeni güncellemelerle, sosyal medyanın üç merkezi şirket tarafından kontrol edilmediği, bunun yerine ağın kullanıcıları ve yaratıcılarına ait olduğu bir dünyaya yaklaşıyoruz.”

Social Capital CEO’su Chamath Palihapitiya, geçtiğimiz yıl ekim ayında yaptığı açıklama ile enflasyon konusunda tedirgin olduğunu belirtmiş ve DESO’nun sepetinin içerisinde olduğunu söylemişti.

“Orta vadeli enflasyon konusunda çok endişeliyim. Üç şeye sahip olmak istiyorum: hiper-büyüme [firmalar], nakit üreten varlıklar ve nirbiriyle ilişkisiz varlıkları.Bitcoin, Solana, DESO, birçoğu DeFi [merkezi olmayan finans] protokolleri sahip olduklarımdan bazıları.”

DESO, yazının kaleme alındığı anlarda Coinamarketcap verilerine göre 46,67 dolardan işlem görüyor. Bugün %18 değer kaybeden DESO, 98,48 dolara kadar yükseldi. Bu seviyesi bile son haftada %44 değer artışı anlamına geliyor.

DESO haftalık fiyat hareketleri

altcoin Ünlü milyarderin desteklediği altcoin patlama yaptı!

 

Kaynak

 

 

 

 

Etiketler: