1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. SHIB balinasından Shiba Inu fiyatını coşturacak hamle!

SHIB balinasından Shiba Inu fiyatını coşturacak hamle!

SHIB balinasından Shiba Inu fiyatını coşturacak hamle!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Büyük bir SHIB balinası, hafta sonunda devasa bir alım yaparken; Shiba Inu ordusu da boş durmadı!

SHIB balinasından 20 trilyonluk dev alım!

Büyük bir SHIB balinası, 1,13 milyar dolar değerinde 20 trilyon Shiba Inu tokeni satın alırken, Shiba ordusu da boş durmadı. Kripto parayı Robinhood’da listelemek için başlattığı kampanyada 500.000 imza topladı.

7 Kasım Pazar günü, Etherscan’a kayıtlı bir blok, Crypto.com platformundan 20.000.000.000.000.000 Shiba Inu’nun tek bir işlemde satın alındığını gösteriyor. Bu arada, tokenlerin alım zamanındaki değeri yaklaşık 1.13 milyar USD’ye tekabül ediyor.

İlgili: En güncel Shiba Inu (SHIB) fiyat tahminleri 2021-2030

 

Milyar dolarlık Shiba alımını gösteren blockchain işlemi

SHIB balinasından Shiba Inu fiyatını coşturacak hamle!

Bu kadar büyük bir işlemin Shiba piyasası üzerindeki etkisi henüz ortaya çıkmadı. Yazımızı yayına hazırladığımız sırada CoinMarketCap.com, SHIB fiyatının son 24 saatlik dönemde %4,38 oranında değer kaybettiğini gösteriyor.

Shiba fiyatında manipülasyon gerçekleri

Dogecoin benzeri diğer meme coinlerde olduğu gibi, Shiba’nın değerinin temel ve teknik analizden ziyade, topluluğun hissiyatı tarafından yönlendirildiğini artık herkes biliyor.

Dolayısıyla bu milyar dolarlık alım, SHIBA trenine sonradan atlamak isteyenler için olumlu bir sinyal olarak algılanabilir.  Bununla birlikte, bu balina işlemi daha büyük bir piyasa manipülasyonunun parçası olabileceği için olumsuz sonuçlara da yol açabilir.

SHIB balinasından Shiba Inu fiyatını coşturacak hamle!

Şu anda dolaşımdaki SHIB arzının yaklaşık yüzde 66’sı, şu anda 10 hesap tarafından tutuluyor. Bu kadar büyük bir merkezileştirilmiş fon, kriptonun yatırımcıları için ciddi bir tehlike işaretidir.

Esasen, Shiba Inu projesinin dolaşımdaki arzının dengesiz bir dağılıma sahip olması hiç de şaşırtıcı değil. Bu, balinaların varlığın alım satımını kendi isteklerine göre koordine edebildiğini açık bir şekilde gösteriyor.

Nitekim bu tür hesaplar tarafından tutulan bu kadar büyük bir arz, marj kullanılarak hem long hem de short pozisyonları tasfiye edebilme gücüne sahip olduğu için, bu durumdan balinalar her türlü kazançlı çıkıyor.

İlginç bir şekilde; SHIB destekçileri tüm bunlara adeta gözlerini kapamış durumda. Ne olursa olsun, bu tür riskler Shiba’ya yönelik yatırımcı desteğini veya olumlu duyguları engelleyemiyor gibi görünüyor. 

Mayıs ayında Change.org’da başlatılan imza kampanyası da bu tezi doğrular nitelikte. SHIB ordusu tarafından, popüler dijital varlık alım satım platformu Robinhood’u Shiba’yı listelemeye ikna etmek için bir imza kampanyası başlatıldı. Kampanyaya şu ana kadar, inanılmaz bir destek geldi ve bu kapsamda toplamda 500.000 imza toplandı.

Kaynak