fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. SEC-Ripple davasını yerinden oynatabilecek önemli gelişme

SEC-Ripple davasını yerinden oynatabilecek önemli gelişme

SEC-Ripple davasını yerinden oynatabilecek önemli gelişme
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto topluluğunun tarihi duruşmasında önemli gelişme yaşanıyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple aleyhinde açtığı davada suçlamalara önemli bir darbe vurabilecek bir duruşmanın tarihi belli oldu. SEC, üst düzey yetkilinin ifadesine karşı çıkarken, Ripple de bu adımın hayati önem taşıdığını bildiriyor.


SEC-Ripple davasını yerinden oynatabilecek önemli gelişme

ABD’de New York Bölge Mahkemesi, eski SEC direktörü William Hinman’ın ifadesine karşı
SEC’in savunmasının dinleneceği telefon konferansını erteleme kararı aldı. Duruşma 15 Temmuz yerel saatle 15.00’a ertelendi. Bu telefon konferansı halka açık yapılacak. Konferansa bağlanma bilgileri ise duruşma öncesi paylaşılacak.

New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi Sulh Hakimi Sarah Netburn telefon konferansına nezaret edecek. Savunma avukatı James K. Filan da bügün bir tweet atarak herkesi kripto topluluğunun tarihi davasındaki yaklaşan duruşma konusunda bilgilendirdi.

İlgili – SEC komiseri Hester Pierce’den XRP davası hakkında şaşırtan açıklama!

James K. Filan (@FilanLaw) şöyle diyor:

“Son dakika. Mahkeme, telefon konferansının tarihini 15 Temmuz 15.00 olarak belirledi. SEC’in William Hinman’ın ifadesinin kaldırılması yönündeki talebi görüşülecek. Mahkeme, konferans öncesi kamu ile ilgili görüşmeye katılım bilgilerini verecek.”

Hinman’ın ifadesi neden Ripple için önemli?

SEC’in Kurumsal Finansman Bölümü Eski Direktörü William H. Hinman’ın ifadesi XRP aleyhindeki davayı bitirebilecek türden. Ripple, Hinman’ın da davaya dinlenmesini istiyor. Daha sonra 2018 yılında “Yahoo Finans Tüm Piyasalar Zirvesi: Kripto”daki konuşmasını onun aleyhinde kullanacak.

Söz konusu konuşmada Hinman, Bitcoin ile kıyaslayarak Ethereum’un bir tahvil olmadığını söylemişti. Hinman’ın SEC’te yüksek poisyona sahip olması dava için önemli. Bu açıklamalar SEC-Ripple davasını tamamen değiştirebilir.

SEC neden Hinman’ın ifadesine karşı

Ripple, Hinman’ın dinlenmesini talep ederken, SEC de bu ifadenin alınmaması için mahkemeye başvurdu. SEC, yüksek rütbeli yetkilinin ifadesinin konuyla ilgili olmadığını iddia ederek, onun bu konudaki görüşünün de duruma bağlı yapılmış bir açıklama olduğunu savunuyor.

İlgili – Ripple teknik analizi: Yatay seyirdeki XRP fiyatını ne bekliyor?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: