Loading...
btc
BTC
-0.29%
Bitcoin
64.782,04 USDT
eth
ETH
-1.09%
Ethereum
3.521,74 USDT
bch
BCH
0.7%
Bitcoin Cash
391,68 USDT
xrp
XRP
-0.36%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.54%
Litecoin
74,17 USDT
bnb
BNB
-0.5%
Binance Coin
596,30 USDT
sol
SOL
-0.85%
Solana
134,47 USDT
avax
AVAX
2.79%
Avalanche
27,69 USDT
ada
ADA
-0.06%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-1.9%
Poladot
5,69 USDT
doge
DOGE
1.3%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.5%
Shiba Inu
0,00 USDT

SEC komiseri Hester Pierce’den XRP davası hakkında şaşırtan açıklama!

hester pierce
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

SEC’in kriptolara verdiği destekle bilinen komiseri Hester Pierce’den Ripple davası hakkında şaşırtan bir yorum geldi. Detaylar haberimizde.

SEC komiseri Hester Pierce’den XRP davası hakkında şaşırtan açıklama

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında devam eden davada taraflar mahkeme önünde birbirlerinin suçlamalarına karşı savunma yapmaya devam ediyor.

Mahkeme devam ederken “Kripto Anne” olarak bilinen SEC Komiseri Hester Pierce’den XRP hakkında şaşırtan bir yorum geldi. Bloomberg’e konuşan Pierce’nin XRP hakkında söyledikleri SEC’in keskin duruşundan biraz farklı. SEC Ripple’ın XRP’sinin bir menkul kıymet olduğunu ve menkul kıymet yasalarını ihlal ettiğini savunuyordu. Ripple ise SEC’in bu iddiasına karşı çıkarak XRP’nin Bitcoin ve Ethereum’dan bir farklı olmadığı konusunda savunma yapıyor.

Bkz: Ripple haberleri ve son dakika gelişmeleri

Pierce, XRP’nin düzenleyici durumu hakkındaki soruya ihraççısı kurum tarafından dava edilirse bir kripto para biriminin mutlaka bir menkul kıymet olması gerekmediğini belirtti. BU açıklamaya göre Pierce XRP’yi bir menkul kıymet olarak görmüyor.

“Bir kripto varlığının menkul kıymet olduğunu düşündüğümüzde ne yapıyoruz, onun bir yatırım sözleşmesinin parçası olarak satıldığını söylüyoruz. Bu da bu varlığın satışıyla ilgili sözler verildiği anlamına geliyor. Bu, varlığın kendisinin mutlaka bir menkul kıymet olması gerektiği anlamına gelmez. Menkul kıymet olarak satıldığı anlamına gelir.”

SEC 22 Aralık 2020’de sunduğu şikayet dilekçesinde ve ardından yaptığı açıklamada ise şu XRP’nin bir menkul kıymet olduğu ifadelerini kullanmıştı.

“Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu bugün, Ripple Labs Inc. ve aynı zamanda önemli menkul kıymet sahipleri olan iki yöneticisine kayıtsız, devam eden bir dijital varlık menkul kıymet teklifi yoluyla 1,3 milyar doların üzerinde para topladıklarını iddia ederek dava açtı.”

Dava boyunca SEC, Ripple’ın XRP’sinin merkezi yapısı nedeniyle bir menkul kıymet olduğunu ve bu nedenle düzenleyici kapsamına girdiğini iddia etti. Pierce’nin bu görüşü şahsi kanaati değilse SEC fikir değişikliğine gitmiş olabilir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.