Loading...
btc
BTC
0.32%
Bitcoin
66.255,62 USDT
eth
ETH
2.57%
Ethereum
3.571,30 USDT
bch
BCH
1.74%
Bitcoin Cash
430,22 USDT
xrp
XRP
3.84%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
2.04%
Litecoin
79,19 USDT
bnb
BNB
1.01%
Binance Coin
609,38 USDT
sol
SOL
1.63%
Solana
145,38 USDT
avax
AVAX
-0.89%
Avalanche
30,02 USDT
ada
ADA
0.57%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
1.03%
Poladot
6,23 USDT
doge
DOGE
1.32%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
2.44%
Shiba Inu
0,00 USDT

SEC Başkanından kripto para piyasasını sarsacak sözler ve Bitcoin yorumu

SEC Başkanının tehdit ettiği kripto paralar risk mi fırsat mı?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Attığı adımlar ve aldığı kararlarla kripto para sektörünün korkulu rüyası haline gelen ABD’nin düzenleyici kurumu SEC’in başkanı bir kez daha kripto paralarla ilgili çok konuşulacak sözler sarf etti. Ancak Bitcoin konusunda pozitif bir yorumu da var. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


SEC Başkanından kripto para piyasasını sarsacak sözler ve Bitcoin yorumu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, tüm kripto paraların birer menkul kıymet olduğunu söyledi. SEC, Ripple’ın XRP tokeninin menkul kıymet olduğunu iddia ederek iki yıl önce bu kripto şirkete dava açmıştı. Dava hala devam ediyor.

İlgili – Ripple, SEC davasını kazanırsa XRP fiyatı ne olur? İşte, örnek olay

New York Magazine’e röportaj veren Gensler, Bitcoin (BTC) hariç tüm kripto paraların menkul kıymet olduğunu iddia ediyor.

Gensler, tüm kripto paraların tanıtımını yapan insanlar olduğunu ve bunların da ABD’li düzenleyicileri bypass etmek için ellerinden geleni yaptığını söylüyor. Buna rağmen tüm bu kripto paraların yatırımcıların kazanç beklediğini de vurguluyor. Olayın temelinde kazanç beklentisi ve vaadi var diyor.

“Bitcoin dışında her şey, bir web sitesi bulabilirsin, bir grup girişimci bulabilirsin, tüzel kişiliklerini offshore bir vergi cennetinde kurabilirler, bir vakıfları olabilir, üstünlük kazanmak için avukat tutabilir ve çok sağlam yasal zemin oluşturabilirler…

İlk başta tokenlerini deniz aşırı ülkelerde çıkarabilir ve ABD’ye geri dönmelerinin altı ay süreceğini iddia edebilirler. Ancak özünde, bu tokenler menkul kıymet. Çünkü ortada bir grup var ve halk bu gruba göre kazanç bekliyor.”

Santiment’ten 2023'te Ripple boğa koşusuna işaret eden 5 gösterge!

Gensler aynı zamanda bazı kripto para şirketlerinin “çok karmaşık ve bir biri ile çatışan” geniş bir hizmet yelpazesi sunduğuna dikkat çekiyor. SEC Başkanı, böyle bir duruma geleneksel piyasalardan asla izin verilmeyeceğini söylüyor.

SEC şimdiye kadar XRP’nin menkul kıymet olduğunu iddia ederek Ripple ve üst düzey yöneticileri hakkında dava açmıştı. Bu dava Aralık 2020’den bu yana devam ediyor. Ancak XRP topluluğu davanın bu yıl sonuçlanmasını umut ediyor.

İlgili – XRP-SEC davasında karar ne zaman çıkacak? Ripple CEO’su açıkladı

SEC Başkanı Gensler ise 2021’de göreve gelir gelmez yaptığı ilk açıklamada, “birçok kripto para gerçekten de menkul kıymet” demişti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.