1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Santiment: Yeni Bitcoin boğa rallisini başlatacak önemli katalizör

Santiment: Yeni Bitcoin boğa rallisini başlatacak önemli katalizör

Santiment: Yeni Bitcoin boğa rallisini başlatacak önemli katalizör
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Sektörün önemli analiz şirketlerinden Santiment, yeni Bitcoin boğa rallisini başlatacak önemli katalizörü açıkladı. Analiz şirketinin 2023 için yeni raporunda neler olduğuna bakalım.


Santiment: Yeni Bitcoin boğa rallisini başlatacak önemli katalizör

Kripto para piyasası analizi şirketi Santiment, bir sonraki Bitcoin boğa rallisini tetikleyecek katalizörlerle ilgili değerlendirmesini paylaştı.

Santiment, yeni bir raporyayımladı. Burada yaptığı yeni analizde, kripto para piyasalarının harekete geçtiği dönemlerde, sosyal medyanın daha çok Bitcoin (BTC) konuştuğunu ve lider kripto paraya odaklandığını açıklıyor. Ancak şimdi böyle değil.

Analiz şirketi, 2022 yılının ikinci yarısında, sosyal medyadaki kripto konuşmalarının sadece 1/6 ile 1/8’lik kısmının Bitcoin hakkında olduğunu söylüyor. Buradaki ideal oran en az 1/5 olması. Böylesi ideal piyasa koşulları anlamına da geliyor.

İlgili – Ethereum fiyatı 1.250 dolardan yükselmeye devam edebilir mi? Güncel ETH teknik analizi

Santiment: Yeni Bitcoin boğa rallisini başlatacak önemli katalizör

Kaynak: Santiment

Santiment, raporda bu durumu şöyle açıklıyor:

“Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, Bitcoin’e olan ilgi ne zaman tutarlı bir şekilde bu orta çizgisinin üzerine çıkmaya başlarsa o zaman piyasada hareketlenme başlar. Bu sinyal, 2023 yılının ilk döneminde piyasaya yeniden toparlanmak için güç verebilir. Tabii umarız eski FTX kurucuları adalet karşısında hesap verir ve borsalara olan güven de geri dönmeye başlar.”

İlgili – Kripto analistten Bitcoin için ‘büyük geri dönüş sinyali’ açıklaması

Bitcoin şu an 16.700 dolar civarında işlem görüyor. Lider kripto para Kasım 2021’de 69.000 dolarda tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. O zamandan bu yana ise yüzde 75’den fazla değer kaybetti.

Santiment aynı zamanda dört yıllık Bitcoin döngüsü üzerinden 2022 yılının “birikim yılı” olduğunu da söylüyor. Şöyle diyor:

“Şimdi 14 yıldır var olan BTC için 2014, 2018 ve 2022 yılları en kötü yıllar olarak tarihe geçti. Tabii hepsinin de 2013, 2017 ve 2021 yıllarında gördüğümüz ultra boğa yıllardan sonra gelmesi şaşırtıcı değil. Tabii düşüş dönemlerini belirlemek için ideal bir gösterge değil. Ancak her coşku döneminden sonra korku dolu ve yatırımcıların kazanç topladıkları dönemler geldi.”

İlgili – Güncel Solana fiyat tahmini ve SOL coin geleceği 2023 – 2025

İlgili – SOL coin fiyatında %18 ralli sonrası kritik direnç: Solana teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: