1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Kripto analistten Bitcoin için ‘büyük geri dönüş sinyali’ açıklaması

Kripto analistten Bitcoin için ‘büyük geri dönüş sinyali’ açıklaması

Kripto analistten Bitcoin için ‘büyük geri dönüş sinyali’ açıklaması
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektöründe yakından takip edilen bir analist, kritik bir indikatörün yakında Bitcoin ayı piyasasının sona erdiğinin sinyalini verebileceğini bildiriyor. Analistin açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Kripto analistten ‘Bitcoin ayı piyasası sona eriyor sinyali’ açıklaması

Kripto para analisti Kevin Svenson, Twitter üzerinden 118.900 takipçisine yaptığı açıklamada, Bitcoin haftalık grafikte RSI indikatörünün BTC boğalarının artık bir miktar momentum kazanmaya başladığına işaret ettiğini söylüyor. Şöyle diyor:

“Bitcoin grafiğinde haftalık RSI muhtemel bir kırılmaya çok yakın. Bu olursa, RSI’da iki yıldır devam eden direnç kırılmış olacak. Belki de yeşil mumlar beklediğimizden daha erken gelecek.”

Kripto analistten Bitcoin için ‘büyük geri dönüş sinyali’ açıklaması

Kaynak: Kevin Svenson/Twitter

Svenson, bir video üzerinden RSI indikatöründe olacak kırılmanın öneminden bahsediyor. Şöyle devam ediyor:

“Muhtemelen bu durum tüm ayı piyasası döneminde Bitcoin için en önemli dönüm noktalarından biri. Haftalık RSI kırılması BTC için büyük trend değişimi sinyali olacak.”

İlgili – Analist Van de Poppe, Bitcoin fiyatının 2023’de ne kadar yükselebileceğini açıkladı

Svenson, haftalık RSI’da kırılmanın aynı zamanda 2018 yılındaki Bitcoin ayı piyasası döneminde de yaşandığına dikkat çekiyor. Ona göre kırılma gerçekleşince piyasa yeniden boğaya dönüşmeye başlayacak.

Kripto analistten Bitcoin için ‘büyük geri dönüş sinyali’ açıklaması

Kaynak: Kevin Svenson/YouTube

Haftalık RSI kırılma sinyali verirken, Svenson da böyle bir ortamda Bitcoin fiyatının büyük bir yükseliş hareketine hazırlık yaptığını söylüyor.

Eğer RSI uzun vadeli direncini kırabilirse, analiste göre BTC fiyatı da 21.000 dolara doğru ralli yapacak. Bitcoin fiyatı şu an 16.700 dolardan işlem görüyor. Bu da mevcut seviyeden yüzde 25 ralli anlamına gelecek.

İlgili – Kıdemli analist, Bitcoin boğa rallisi tarihini öne çekti: 2023’te beklediği seviye

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: