Aylık bazda %30 ve %40 kazandıran 2 büyük altcoin

Ethereum yaklaşık iki ay önce en değerli altcoin özelliğini XRP'ye kaptırmıştı. ETH ile XRP arası XRP'nin lehine öylesine açılmıştı ki, fark 5 milyar dolara kadar çıkmıştı.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası son bir ayda genel olarak kırmızı bölgede geçti. Ancak 2 altcoin, aylık bazda yüzde 30 ve yüzde 40’lık yükselişleri ile dikkat çekti. Bu coinlerin hangileri olduğuna ve yükselişte etkili olan faktörlere bakalım.


Aylık bazda %30 ve %40 kazandıran 2 büyük altcoin

Kripto para piyasası çılgın bir ayı geride bıraktı. Bu bir ayda ise iki kripto para kazançları ile dikkat çekti. Bahsettiğimiz bu altcoinler ApeCoin (APE) ve Litecoin (LTC).

Bu yükselişlere göre yatırımcılar da ApeCoin ve Litecoin’e yönelmeye başlıyor. Peki, bu coinlerinde neler yaşandı? Ayrıntılara bakalım.

İlgili – Analist Van de Poppe, Bitcoin fiyatının 2023’de ne kadar yükselebileceğini açıkladı

ApeCoin (APE)

ApeCoin’in aylık kazancı yüzde 30 civarında. Böylece kripto para piyasasında en iyi performansa sahip coinlerden biri. Peki, bu nasıl oldu?

Aylık bazda %30 ve %40 kazandıran 2 büyük altcoin: ApeCoin (APE) ve Litecoin (LTC)

APE/USD fiyat grafiği Kaynak: TradingView

ApeCoin, gizlilik ve güvenlik konusuna odaklanan eşler arası bir kripto para. ApeCoin platformu kullanıcıların hızlı, düşük ücretli ödemeler ve para transferleri gerçekleştirmesine olanak tanıyor. Bundan dolayı ApeCoin piyasadaki cazip seçeneklerden biri haline geldi. Hem özel para transferleri için hem de değer saklama yatırım aracı olarak.


APE coin, ünlü Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunu çıkaran ekip tarafından piyasaya sürüldü. ApeCoin temelde APE eko sisteminin yerel kripto parası olarak tasarlandı. Bu kullanım alanından dolayı da istikrarlı bir fiyat performansı var.

İlgili – Kıdemli analist, Bitcoin boğa rallisi tarihini öne çekti: 2023’te beklediği seviye

Litecoin (LTC)

Dikkat çeken kazanç sağlayan başka bir kripto para ise Litecoin. LTC fiyatının aylık büyümesi yüzde 40 civarında. Bu yükselişin başlıca sebebi ise yaklaşan “halving” olayı. Halving, bir blockchain ağında madencilerin blok başına kazandığı ödül coin sayısının yarı yarıya azalmasına deniliyor. Aynı zamanda piyasaya sürülen yeni coin sayısı da %50 azalıyor.

Aylık bazda %30 ve %40 kazandıran 2 büyük altcoin: ApeCoin (APE) ve Litecoin (LTC)

LTC/USD fiyat grafiği Kaynak: TradingView

Bir Bitcoin alternatifi olarak ortaya çıkan Litecoin’in halving olayı Ağustos 2023’te yaşanacak. Halving olayları her zaman fiyata boğa etkisi ile biliniyor. Bundan dolayı LTC fiyatı da şimdiden bu olayın etkilisi ile hız kazanmaya başladı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Aylık bazda %30 ve %40 kazandıran 2 büyük altcoin
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.