1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Kıdemli analist, Bitcoin boğa rallisi tarihini öne çekti: 2023’te beklediği seviye

Kıdemli analist, Bitcoin boğa rallisi tarihini öne çekti: 2023’te beklediği seviye

Kıdemli analist, Bitcoin boğa rallisi tarihini öne çekti: 2023’te beklediği seviye
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bir sonraki kripto para ve Bitcoin (BTC) boğa rallisi ne zaman olacak? Uzmanlar farklı görüşler açıklıyor. Bazılarına göre 2024’ten önce boğa piyasası beklenmiyor. Kıdemli bir analist ise çok daha erken bir dönemde Bitcoin rallisi olabileceğini söylüyor.


Kıdemli analist, Bitcoin boğa rallisi tarihini öne çekti: İşte, 2023’te beklediği seviye

Kıdemli kripto para analisti Erik Voorhees, bir sonraki Bitcoin (BTC) boğa rallisinin ne zaman olacağını açıklıyor. Aynı zamanda 2022 yılında yaşananlardan da ders çıkarılması gerektiğini belirtiyor.

Bankless programına bir röportaj veren Voorhees, yeni bir Bitcoin boğa piyasası için 10 yıl beklemek gerekmediğini söylüyor. ShapeShift CEO da olan Voorhees, Bitcoin fiyatının bu yılın yaz aylarından mevcut seviyeden yüzde 140 oranında yükselebileceğini belirtiyor. Bitcoin şu an 16.700 dolar civarında işlem görüyor. Sözlerine şöyle devam ediyor:

“Yeni bir Bitcoin boğa rallisinin başlaması 10 yıl sürmeyecek. Eğer 10 yıl sürecek olursa kripto tamamen başarısız olurdu. Bu konuda olumluyum. Yeni bir boğa rallisi benim tahminimce altı ay ile 3 yıl arasında gerçekleşecek. Spekülatif döngünün geri dönmesi ancak insanların zihinlerindeki değişime bağlı.”

İlgili – Ünlü analistin 2023 yılı için Bitcoin rallisi tahmini

Bitcoin boğa piyasası için 2 kritik faktör

Ünlü analist Voorhees, Bitcoin boğalarının geri dönmesi için iki faktörü açıklıyor. Birincisi makro ekonomik koşulların iyileşmeye başlaması. İkincisi ise ABD merkez bankası Fed’in daha az şahin para politikasına geçmesi. Ona göre bu iki faktör de önümüzdeki aylarda iyileşmeye başlayacak. Şöyle açıklıyor:

“Burada yaşananların çoğu makro ekonomik durumla ilgili. Faiz oranları yüksek kaldığı ve para politikası da sıkılaşmaya devam ettiği sürece zorlu koşullar devam edecek. Bence en erken bu yılın ortasında değişmeye başlar. Bundan dolayı Bitcoin fiyatının da bu yaz 40.000 doları görmesi benim için sürpriz olmaz. Yani bu da 2,5x oranında yükseliş demek. Mevcut seviyeden iyi bir kazanç.”

İlgili – Uzman analistten 2023 için favori 3 altcoin açıklaması

Ünlü CEO’ya göre çöküşlerin olduğu 2022 yılı kripto para piyasasına iyi bir ders oldu. Önümüzdeki dönemler için bu olaylardan ders çıkarılmalı. İşte, analistin ilgili açıklamaları:

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: