1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Ünlü analistin 2023 yılı için Bitcoin rallisi tahmini

Ünlü analistin 2023 yılı için Bitcoin rallisi tahmini

Ünlü analistin 2023 yılı için Bitcoin rallisi tahmini
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto para analisti, yıllık Bitcoin grafiği üzerinden, BTC fiyatının bu yıl ralli yapıp yapamayacağı ile ilgili tahmini paylaştı. Analistin açıklaması ve ilgili grafiklerin neye işaret ettiğine bakalım.


Ünlü analistin 2023 yılı için Bitcoin rallisi tahmini

Kripto para piyasasında “Rekt” adıyla bilinen analist, Twitter’de 330.900 takipçisi ile 2023 Bitcoin fiyat tahminini paylaştı. Analist, bunun için yıllık mumlardan oluşan BTC grafiğine bakıyor ve dört yıllık döngülere odaklanıyor.

Bu dört yıllık döngüler ise Bitcoin halving olayına dayanıyor. Bildiğiniz gibi, halving olayları, madencilerin blok başına elde ettiği BTC blok ödüllerini yarı yarıya indiren bir olay. Önceki halving olayları Bitcoin boğa rallileri tetiklemekle ünlü.

Rek şöyle diyor:

“BTC ayı piyasası sona yaklaşıyor. Dört yıllık döngü mantığıyla baktığımızda bunu görüyoruz. Şimdi sırada dip yapma grafiği oluşması var.”

İlgili – Güncel Ethereum ETH teknik analizi

Ünlü analistin 2023 yılı için Bitcoin rallisi tahmini

Kaynak: Rekt/Twitter

Rekt, döngünün üçüncü yılının mumunda (3 numaralı mum) Bitcoin fiyatının ayı piyasasının dibini kaydederek buradan iyi bir yükseliş yapabileceğini söylüyor. Şöyle devam ediyor:

“2015 yılındaki üçüncü mumda yüzde 234’lük yükseliş gelmişti. 2019 yılındaki üçüncü mumda yüzde 316’lık ralli vardı. 2023 yılındaki yükseliş mumu ise birçoklarının beklediğinden de daha büyük olabilir.”

İlgili – Bitcoin ve kripto kışı 2023’te bitecek mi? İşte, önemli açıklama

Önceki yılların üçüncü yıl mumları üzerinden hesaplama yapan analist, Bitcoin fiyatının bu yıl kazancının ikiye katlamayabileceğini söylüyor. Şöyle devam ediyor:

Ünlü analistin 2023 yılı için Bitcoin rallisi tahmini

Kaynak: Rekt/Twitter

“Önceki döngülerin üçüncü mumları yüzde 234 ve yüzde 316 ralliler yapmıştı. Ancak eğer mumların gölgelerini yani yıllık zirveleri düşünmezsek nasıl olur. O zaman BTC fiyatı 2023 yılında yüzde 36 ya da yüzde 97 ralli yapar. Önceki yılların büyümeleri üzerinde bir hesaplama yaparsak, Bitcoin fiyatı 2023 yılı sonunda 22.300 dolara ya da 32.400 dolar ulaşabilir. Bu da çok fazla ileri gitmeyeceği anlamına geliyor.”

Ancak yine de Bitcoin 2023 yılını yeşil bir mumla kapatır.

Kaynak

Etiketler: