fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. SafeMoon teknik analizi: SAFEMOON fiyatında tehlike sinyali

SafeMoon teknik analizi: SAFEMOON fiyatında tehlike sinyali

SafeMoon teknik analizi: SAFEMOON fiyatında tehlike sinyali
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

SafeMoon (SAFEMOON) fiyatındaki son gelişmeler endişe verici boyutlara ulaştı. Öyle ki kripto para tüm zamanların en düşük seviyesini bile test edebilir. SAFEMOON/USD paritesi için kritik seviyelere bakalım.


SafeMoon teknik analizi: SAFEMOON fiyatı ne olur?

SafeMoon (SAFEMOON) ayıların kuşatması altında. Artık dört haftadır art arda coinin fiyatı “lower high” oluşturuyor. Satıcılar kontrolde görünüyor ve kırmızı alçalan trend çizgisini koruyorlar. Alıcılar ise bir kenarda bekleyerek momentumda değişimi bekliyor.

SafeMoon alıcıları bir süredir etkinliğini yitirdi. Ağustos’un son haftasından bu yana zirveden düşüş var. “Lower high” hareketler, ayıların kontrolde olduğunu gösteriyor. Satıcılar sadece kırmızı alçalan trend çizgisini korumakla kalmıyor. Aynı zamanda durumu daha da kötüleştiriyor. Çünkü 10 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) kırıldı ve şimdi de bu çizgi SAFEMOON fiyatını yükselmeye koymuyor.

Diğer yandan coinin fiyatı 0.00000150 dolar seviyesine doğru sıkıştırılıyor. Her ne kadar önceki hafta fiyat bu seviyenin altına sarksa da mumum gövdesi şu an 0.00000150 doları üzerinde kalabiliyor. Yani şimdilik bu seviyenin altına dalışlar alımlarla karşılanıyor. Ancak belirttiğimiz gibi alıcıların önünde kara bulutlar var. Bunu hacim de gösteriyor ve Temmuz’dan bu yana düşüşte.

SafeMoon teknik analizi: SAFEMOON fiyatı ne olur?

SAFEMOON/USD haftalık grafik

Ayılar fiyatı daha da aşağı itmeye devam ederken, SAFEMOON tüm zamanların en düşük seviyesini test etmeye itiliyor. Kripto paranın ortaya çıkmasının ikinci haftasında oluşan dip seviyenin (0.00000067 dolarda) test edilmesi mantıklı görünüyor.

Fiyat şu an zor durumda diyebiliriz. Alıcılar ise bir süreliğine SAFEMOON’u bir kenara bırakmış görünüyorlar.

Burada oldukça büyük bir paradoks var. Fiyat hareketinin düşmesiyle ayılar bu fiyatlar etrafında satış yapmaya istekli bir taraf bulamayacaklar. Çünkü satıcılar bu şekilde kazanç elde edemezler. Sonuçta fiyat hareketi, alış/satıştaki çarpıklık nedeniyle kaçınılmaz olarak yeniden hızlanacak. Bu hareket oldukça ani ve hızlı bir şekilde gelebilir. Bununla da SAFEMOON’u kırmızı alçalan trend çizgisine doğru yeniden teste itebilir.

Kaynak

En güncel teknik analiz yazıları!

Kripto para SafeMoon nedir?

SafeMoon, yeni çıkan ve hızla büyüyen kripto paralardan biri. Mart 2021’de kurulan proje, şimdiden 1 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. Bu altcoini diğer kripto paralardan ayıran bazı özellikleri var. Diğer projelerden en büyük farkı, tokenlerini satan herkese yüzde 10 işlem ücreti cezası vermesi. Bu ücretin yüzde 5’i daha sonra tüm diğer SafeMoon sahipleri arasında pay ediliyor. Bu da aslında satıştan vazgeçirme ve tokeni HODL yapana ödül verme stratejisi.

Daha ayrıntılı: SafeMoon coin nedir? Uzay temalı kripto para iyi bir yatırım mı?

SafeMoon fiyatının en yüksek ve en düşük seviyeleri

SafeMoon fiyatı, 14 Mart 2021 tarihinde 0,000000044360 dolarda en düşük seviyeyi gördü. Tüm zamanların en yüksek değeri (ATH) ise 11 Mayıs 2021’de 0,00001094 dolarda kaydedildi. (Veriler: Coingecko)

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.