Loading...
btc
BTC
0.01%
Bitcoin
64.946,68 USDT
eth
ETH
-0.24%
Ethereum
3.148,30 USDT
bch
BCH
-0.92%
Bitcoin Cash
510,67 USDT
xrp
XRP
-0.77%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.55%
Litecoin
84,57 USDT
bnb
BNB
-0.21%
Binance Coin
569,69 USDT
sol
SOL
-0.9%
Solana
149,87 USDT
avax
AVAX
-0.67%
Avalanche
38,05 USDT
ada
ADA
-0.73%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
-0.38%
Poladot
7,21 USDT
doge
DOGE
-0.74%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
2.99%
Shiba Inu
0,00 USDT

“Ekonomimize bir meteor yaklaşıyor”: Bu söz ABD Başkanına ait!

“Ekonomimize bir meteor yaklaşıyor”: Bu söz ABD Başkanına ait!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başlıktaki ifade ABD Başkanı Joe Biden’a ait! Yanlış duymadınız. ABD Başkanı ekonomimize bir meteor yaklaşıyor ifadelerini kullandı. Bu ne anlama geliyor? Bitcoin ve kripto para yatırımları bu süreçten nasıl etkilenecek?


“Ekonomimize bir meteor yaklaşıyor”

ABD’de ciddi bir borç krizi yaşanıyor. Borç krizini politik bir kriz de izleyebilir. ABD yönetimi iflas riski ile karşı karşıya. Yani ABD yönetimi senatodan borçlanma limitlerini arttıramaz ise devlet işleme hale gelebilir. ABD devleri kepenk indirebilir.

22 Aralık 2018-25 Ocak 2019 tarihleri arasında Trump yönetimindeki ABD, 35 günlüğüne kepenk kapatmıştı. Bu dönemde Bitcoin devletin kapanmasına ciddi bir tepki göstermemişti.

meteor yaklaşıyor “Ekonomimize bir meteor yaklaşıyor”: Bu söz ABD Başkanına ait!

Ancak 2021 yılındaki şartlar 2018-19 dönemindeki şartlardan oldukça farklı. Günümüzde ABD ve dünyayı Korona salgını olumsuz yönde etkiliyor. Bu dönemdeki kapanmalar ciddi sorunlar doğurabilir.

Çin merkezli emlak şirketi Evergrande’nin geçtiğimiz günlerde iflas riski ile karşı karşıya kalması küresel ekonomide kısmi bir dalgalanmaya neden oldu. Şimdi başka bir emlak şirketi Fantasia isimli dev bir emlak şirketi de borçlarını ödemekte zorlandığı ortaya çıktı. Yani küresel piyasalar diken üstünde! Tam da bu anda ABD yönetiminde bir borç krizinin yaşanması sadece ABD sınırlarında kalmayacaktır. Bu süreç küresel sonuçları olan bir krizi tetikleyebilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin (BTC) nedir? Nasıl alınır? Geleceği var mı?

Geçtiğimiz günler “Zengin Baba, Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, Ekim ayında şiddetli bir küresel krizin yaşanabileceği yönde uyarılarda bulunmuştu. Kiyosaki bu riske karşı altın, gümüş, nakit ve Bitcoin yatırımı tavsiyesinde bulundu. Ancak Kiyosaki meteorun çarptığı ilk anda tüm finansal varlıkların olumsuz etkileneceğini belirtti. Bu sarsıntıdan altın, gümüş, nakit ve Bitcoin ilk kurtulacak ekonomik varlık olacaktır. Kiyosaki’ye göre en riskli yatırım ise hisse senetleri olacaktır.

2008 Küresel Emlak Krizinde yaşanan gelişmeleri hatırlayalım. Kriz ABD merkezli yatırım şirketi Lehman Brothers’in iflası ile tetiklendi. Krizin merkezi ABD idi ancak krizden en çok gelişmekte olan ülkeler olumsuz etkilendi. Eğer benzer bir küresel kriz yaşanırsa gelişmekte olan ülkeler bu krizden ciddi manada etkilenebilir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.