Sadece 2 saatte 727 milyon SHIB yakıldı ama bir sorun var

Robinhood borsasından Shiba yatırımcılarını coşturan müjdeli haber!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Shiba Inu fiyatı için yapılan yakma kampanyası iyi bir haber. Sadece iki saat içinde 727 milyon SHIB yakıldı. Ancak Shiba topluluğu bu yakmalar için kullanılan yöntem konusunda şaşkın.


Sadece 2 saatte 727 milyon SHIB yakıldı ama bir problem var

İki farklı Shiba Inu coin yakma olayında 727 milyon SHIB iki saatten de kısa bir süre içinde yakıldı. Ancak bu yakma için kullanılan yöntemler tartışma konusu oldu.

Bugün sabah GMT saati ile 4.53 ve 6.13’de yapılan iki işlemde 400,068,259 SHIB ve 327,564,569 SHIB coin, yakma cüzdanına gönderildi.

Peki, sorun ne? Sorun ise bu yakma işlemlerinin SHIB ile hiç ilgisi olmayan iki yepyeni tokenden gelmesi.

İlgili – Shiba Inu (SHIB) nedir? Geleceği var mı?

Yeni tokenler SHIB yakıyor

Toplamda 15,993 dolarlık SHIB yakıldı. Bu yakma işlemlerini ise ETH SHIBA ve 1Cent ismi ile bilinen tokenler gerçekleştirdi.

Bunlardan 400 milyon coin yakan adres, yakma işleminden sadece birkaç dakika önce aktif olmuştu. Bu adres, SHIB coinleri UniSwap üzerinden üç farklı işlemle yine yakmadan birkaç dakika önce taşımıştı. Ancak aynı adres, yeni bir token olarak bilinen ETH SHIBA bağlantılı adresten Ethereum transferi de yaptı.

İlgili – En güncel Shiba Inu (SHIB) fiyat tahminleri 2022-2030


Yeni token, cüzdanındaki coinlerin yüzde 1’ini yaktığını iddia ediyor. Kısa süre önce ise Twitter üzerinden yakma hedefine yaklaştığını bildirmişti. ETH SHIBA ise sosyal medya üzerinden bu yakmanın kendilerince yapılmasını henüz doğrulamadı.

İkinci 327 milyon SHIB yakma olayını ise başka bir yeni token olan 1Cent üstlendi. Ancak buna rağmen bununla ilgili herhangi bir kanıt sunmadı. Sadece işlemler ve ShibBurn web sitesinden ekran görüntüleri paylaştı.

https://twitter.com/walkstreet8/status/1503267739846254594?s=20&t=i_IvUWzLeWWdjG02I9s2gw

Shiba topluluğu ise bu olay üzerine ikiye bölünmüş durumda ve tartışma yaşıyor. Yeni çıkan tokenlerin SHIB yakma vaadi ile token kullanımını teşvik ettiğini ve bunun da aslında SHIB için faydalı olmadığını söyleyenler var.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sadece 2 saatte 727 milyon SHIB yakıldı ama bir sorun var
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.