1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Saatler içinde 60’dan 0 dolara çöken kripto para, milyarder yatırımcıyı da vurdu

Saatler içinde 60’dan 0 dolara çöken kripto para, milyarder yatırımcıyı da vurdu

Saatler içinde 60’dan 0 dolara çöken kripto para, milyarder yatırımcıyı da vurdu
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Saatler içinde 60’dan 0 dolara çöken kripto para, milyarder kripto para yatırımcısını da vurdu. Milyarder yatırımcı “hatasını” kabul ederek, olaydan nasıl etkilendiğini anlattı.


Kripto para TITAN’ın çöküşü milyarder Cuban’ı da vurdu

Başına buyruk milyarder Mark Cuban, kripto piyasasında bir coinin inanılmaz çöküşünden etkilenenler arasındaydı. Söz konusu kripto para TITAN, saatler içinde 60 dolardan 0 dolara çökmüştü.

Bu çöküş ile ilgili birkaç teori var. Henüz kanıtlanmamış bir teoriye göre, TITAN çöküşü yatırımcıların “ayağını kaydırma” olayıydı. Bu tüm olaylarda geliştiriciler projeyi terk ediyor ve yatırımcıların fonları ile kaçıyorlar.

Başka bir teoriye göre, kripto para zirve yaptıktan sonra düşüşe geçince TITAN’a olan güven de tamamen kayboldu. Sonuçta coin sıfırı gördü. Bu piyasadaki en korkulan senaryolardan biri ve şimdi bu kripto paranın başına geldi.

Kripto para TITAN’ın çöküşü milyarder Cuban’ı da vurdu

Bu grafik kripto para TITAN’ın hızlı çöküşünü gösteriyor

“Balina” olarak bilinen büyük yatırımcılar yatırımlarını nakde çevirirken, sonuçta paniğe yol açtılar. Bununla da TITAN için ölüm sarmalını tetiklediler.

Bu kitlesel satış dalgası sonucunda TITAN değerinin tamamını kaybetti. 16 Haziran’da 60 doların üzerinde olan kripto para bir sonraki sabah 0 doları gördü.

Kripto para yatırımcısı olan milyarder ve Dallas Mavericks NBA serisinin sahibi Cuban da TITAN konusunda hata yaptığını kabul ettiğini söyledi. Cuban, kripto paraya yatırım yapmadan önce sıkı bir araştırma yapmadığını kabul ediyor.

İlgili – 2007 finans krizini doğru bilen uzmandan kriptoda “çöküşlerin anası” tahmini

Twitter’de bu olayı konuşan Cuban, şöyle diyor:

“Herkes gibi beni de vurdu.”

Piyasa kan gölüne döndüğünde “çıkış” yaptığını söylese de ne zaman ve hangi fiyattan çıktığını belirtmiyor.

Cuban daha önce TITAN ve merkezsiz finansın geleceği ile ilgili bir blog yazısı kaleme almıştı.

TITAN’ın arkasındaki takım olan Iron Finance ise yaşananları “dünyanın ilk büyük çaplı kripto banka yığılması” olarak tanımlıyor. Bununla da TITAN çöküşünü geleneksel bankacılıktaki mudilerin aniden şubelere akın ederek para çekmesine benzetiyor.

Iron Finance, dört gün önce yayımladığı bir blog yayınında, yaşanan bu çığın sebebinin “bazı balinaların” likiditeyi çekmesi olduğunu iddia etti. Şirket şöyle diyor:

“Hiçbir zaman böyle bir şey olacağını düşünmemiştik ama oldu. Dünyanın ilk büyük çaplı kripto banka yığılmasını yaşadık.”

İlgili – Finansal uzman: En büyük Bitcoin çöküşü kapıda

Kaynak

Etiketler: