Grayscale ana şirketinden 50 milyon dolarlık sürpriz yatırım

grayscale
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasaların dip yaptığı dönemde, kripto piyasasının lokomotiflerinden, Grayscale’in ana şirketi önemli bir yatırım yapacağını duyurdu.

Grayscale ana şirketinden 50 milyon dolarlık sürpriz yatırım

Grayscale’in ana şirketi Digital Currency Group (DCG), 50 milyon dolar değerinde Grayscale Ethereum Classic Trust (OTCQX: ETCG) hissesi satın almaya karar verdiğini duyurdu.

Şirket duyuruyu 21 Haziran 2021 Pazartesi günü bir basın açıklamasıyla yaptı. DCG, ETCG hisselerini açık piyasada nakit kullanarak satın alacak.

ETCG hisse satın alma yetkisi, Mart ve Mayıs 2021’de yapılan benzer hamleleri takip ediyor. Mart ayında DCG, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) hisselerinden 250 milyon dolarlık satın alacağını duyurmuştu. Mayıs ayının ilerleyen günlerinde Grayscale’in ana şirketi, GBTC hisse alımını 750 milyon dolara çıkardı.

Grayscale’in Ethereum Classic’e olan ilgisi muhtemelen Nisan ve Mayıs başında bazen “diğer Ethereum” olarak adlandırılan token için büyük bir fiyat artışına katkıda bulundu. O sırada ETC, perakende satış heyecanı ve olumlu sosyal medya etkileşimleri tarafından yönlendirilen parabolik bir fiyat hareketi ile Ether’den daha iyi performans gösterdi.

DCG duyurusunda şunlara yer verildi.

Hisse satın alma yetkisi, DCG’nin herhangi bir dönemde belirli sayıda hisse satın almasını zorunlu kılmaz ve herhangi bir zamanda genişletilebilir, uzatılabilir, değiştirilebilir veya durdurulabilir. Hisse alımlarının fiili zamanlaması, miktarı ve değeri, tamamen mevcut nakit seviyeleri, fiyat ve mevcut piyasa koşulları dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlı olacaktır.

 

ETC Mayıs zirvesinden sonra %72 geriledi

Bununla birlikte, ETC’nin yılın başındaki olumlu fiyat performansı, Mayıs ayı başlarından öteye geçmedi. Kripto pazarının geri kalanı gibi, Ethereum Classic de son iki ayda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 150 dolardan, yazının yazıldığı an itibariyle yaklaşık 38 dolara kadar düştü.

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi olan Grayscale Investments, yönetim altındaki varlıklarda (AUM) 32 milyar doların üzerinde varlığa sahip. Nisan ayında, Grayscale’in AUM’si, o sırada bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) takiben 50 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

 

 

İlgili: Grayscale yönünü farklı kripto paralara çevirdi!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Grayscale ana şirketinden 50 milyon dolarlık sürpriz yatırım
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.