“Çin’deki baskılar Bitcoin için harika!”

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönemde Çin’de yaşanan baskı Bitcoin’in geleceği için nasıl sonuçlara yol açacak? Ünlü yöneticinin değerlendirmeleri haberimizde.

“Çin’deki baskılar Bitcoin için harika!”

Son günlerde Çin’de yaşanan baskılar nedeniyle kripto para piyasası kabus dolu günler geçiriyor. Başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimleri büyük düşüşler yaşadı. Çİn’deki baskılar bu hafta ile sınırlı değil. Geçtiğimiz aylarda başlayan ve basına yansıyan haberler bir bir uygulamaya konuyor.

Özellikle Bitcoin madenciliği konusunda neredeyse tekle durumda olan Çin, aldığı kararlar ile madencilik şirketlerinin ülkede operasyonlarını kapatmasına neden oldu.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bu durum Bitcoin için ne ifade ediyor. Bitcoin bundan nasıl etkilenecek?  Kısa vadede cevabını aldığımız bu sorunun orta ve uzun vadede nasıl sonuçları olacağına dair umut verici görüşler de mevcut.

Facebook Financial Başkanı David Marcus’a göre Çin’deki baskılar Bitcoin için büyük bir avantaj. Bazı raporlara göre Çin, madencilik hash oranının yüzde 90’ını oluşturuyor. Bu, açıkçası bir rejimin kontrolü altındaki bir ülkede tehlikeli bir yoğunlaşma düzeyi olarak görülüyor. Marcus, Twitter’da Bitcoin madencilik gücünün Çin’den ABD’ye ve diğer bölgelere taşınmasının ademi merkeziyetçiliği garanti eden iyi bir gelişme olduğunu belirtti.

Son birkaç hafta içinde, ABD’deki bazı eyaletler, kripto ile ilgili işletmeleri ve özellikle Bitcoin madenciliğini çekme çabalarını hızlandırdı. Teksas ve Wiyoming eyaletlerinde kripto paralar ile ilgili önemli kararlar alınıyor.


Bazı kripto analistleri, yaşanan düşüşün geçici olduğuna dikkat çekiyor. Ortak görüş piyasasının hassas olması nedeniyle yaşandığı yönünde. Bitcoin madenciliğinin dünyaya yayılması Bitcoin için olumlu bir gelişme olacak. Gelecekte bir bölgedeki düzenleyici değişikliğin şu anda tanık olduğu gibi Bitcoin’i büyük ölçüde etkilememesini sağlayacağı düşünüldüğünde gelişmelerin Bitcoin orta ve uzun vadede olumlu olacağı değerlendiriliyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
“Çin’deki baskılar Bitcoin için harika!”
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.