1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Blockchain teknolojisi için dev adım, KRNC’ye ABD’den onay

Blockchain teknolojisi için dev adım, KRNC’ye ABD’den onay

Blockchain teknolojisi için dev adım, KRNC’ye ABD’den onay
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yeni bir blockchain konsepti ve teknolojisi üzerinde çalışan KRNC hedefine ulaşmış görünüyor. KRNC’nin yeni konsepti ABD’den onay aldı.

Blockchain teknolojisi için dev adım, KRNC’yee ABD’den onay

ABD hükümeti tarafından finanse edilen bir blockchain girişimi olan KRNC, blockchain teknolojisini eski bankacılık sistemiyle entegre etmeye yönelik ilk ABD patentini aldığını duyurdu.

KRNC tarafından geliştirilen teknolojiye Proof-of-Balance (PoB) ismi veriliyor ve online bankacılık imkanı olan herkesin hesaplarına mevcut fiat tasarruflarıyla orantılı olarak kripto token tanımlanır. Bu tokenler, Bitcoin ile aynı ölçeklere sahiptir ve akıllı sözleşmeler ile merkezsiz uygulamalarla etkileşim kurmak için kullanılabilirler.

PoB teknolojisinin muciti olarak kabul edilen KRNC’nin kurucusu Clint Ehrlich şunları söylüyor:

Proof-of-Balance, halihazırda online bankacılığı olan milyarlarca insana blockchain teknolojisi getiriyor. “Herhangi bir kripto para birimi satın almak zorunda kalmadan DApp’leri kullanmaya başlamalarını sağlıyor.

 

krnc Blockchain teknolojisi için dev adım, KRNC'ye ABD'den onay

 

Bitcoin ve Ethereum gibi blockchainlerde , kullanıcıların işlem yürütme maliyetini karşılamak için kripto para madenciliği yapması veya satın alması gerekir. PoB, tokenleri doğrudan fiat para sahiplerine verilir ve bu gereksinim ortadan kalkar.

ABD patent ofisi yeni PoB teknolojisinin, başta güvenlik olmak üzere pek çok mevcut teknolojilerden üstün ve farklı tarafını sayıyor. Buna göre, açık artırma ile satılan kripto para ICO’ları yerine herkese token sahibi olma imkanı sunan PoB daha merkezsiz bir yapı ortaya koyuyor.

PoB mekanizmasının geliştirilmesi için gereken fon, ABD hükümetinin bağımsız bir kuruluşu olan Ulusal Bilim Vakfı’ndan geldi. Geçen yıl ajans, KRNC’ye teknolojiyi ticarileştirmesi için 225.000 dolarlık bir hibe verdi.

İlgili: Blockchain haber gündem ve gelişmeler

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: