fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 2007 finans krizini doğru bilen uzmandan kriptoda “çöküşlerin anası” tahmini

2007 finans krizini doğru bilen uzmandan kriptoda “çöküşlerin anası” tahmini

2007 finans krizini doğru bilen uzmandan kriptoda “çöküşlerin anası” tahmini
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2007 yılındaki finansal krizi önceden doğru bilen ünlü yatırımcı, şimdi de kripto para sektörü ile ilgili bir uyarıda bulunuyor. Ona göre kripto ve meme hisselerde spekülatif coşku “çöküşlerin anasına” davetiye çıkarıyor.


Ünlü yatırımcı Michael Burry’den kriptoda “çöküşlerin anası” tahmini

2007 yılındaki finansal krizi önceden doğru bilmesi ile ünlenen yatırımcı Michael Burry, kısa süre önce Twitter üzerinden takipçilerine “tüm çöküşlerin anası” ile ilgili bir uyarıda bulundu. İlginçtir ki bu tweetler daha sonra silindi.

Scion Capital patronu, “spekülasyonlar ve aldatmacalar” ile yürütülen parabolik yükseliş trendinin yatay seyirle bitmeyeceğini söylüyor. Bunun üzerine sonuçta kripto piyasasında “trilyon dolarlardan bir çöküş olacağını” ve bireysel yatırımcıların kayıplarının da “ülkeler boyutuna” ulaşacağını belirtiyor.

Burry, Adam McKay’in “The Big Short” filmi ile ünlenmişti. Michael Burry, ayrıca kripto para piyasasındaki aşırı kaldıraçlara da dikkat çekiyor ayrı bir tweetinde. Şöyle diyor:

“Birçok şeyde olduğu gibi kriptonun da problemi kaldıraç. Kriptoda ne kadar kaldıraç olduğunu bilmiyorsanız, kripto hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz. Ne kadar çok şey bildiğinizi düşünürseniz düşünün.”

“Tüm kandırmaca ve spekülasyonların yaptığı şey, tüm çöküşlerin anasından önce bireysel yatırımcısı çekmek. FOMO parabolalar yatay seyirle bitmez. Kripto trilyonlardan düştüğünde ya da meme hisse senetleri onlarca trilyon dolardan düştüğünde MainStreet’in kaybı ülkeler boyutuna ulaşacak. Tarih hiç değişmedi.”

Ünlü yatırımcı Michael Burry’den kriptoda “çöküşlerin anası” tahmini

Bu hafta başında ise Burry, başka bir uyarı ile “tüm zamanların en büyük spekülatif balonuna” dikkat çekmişti.

İlgili – Uzmandan uyarı: “Bir sonraki finansal krize kripto sebep olacak”

“Fırsattan daha fazla risk”

Burry, Mart ayında yaptığı açıklamada, Bitcoin’in “fırsattan daha fazla risk” taşıdığını bildirmişti. Ayrıca merkez bankalarının kripto paraları “uygun bir statüye” koyabileceğini de belirtiyor.

Lider kripto para yeni zirve yaptıktan sonra Mayıs ayında başlattığı düşüşünü üç aydır sürdürüyor. Bitcoin şu an 37,993 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: