Loading...
btc
BTC
0.22%
Bitcoin
64.287,37 USDT
eth
ETH
-0.5%
Ethereum
3.500,98 USDT
bch
BCH
0.07%
Bitcoin Cash
383,23 USDT
xrp
XRP
-0.39%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.37%
Litecoin
73,89 USDT
bnb
BNB
-0.33%
Binance Coin
584,20 USDT
sol
SOL
0.58%
Solana
135,38 USDT
avax
AVAX
-6.07%
Avalanche
25,81 USDT
ada
ADA
-0.39%
Cardano
0,37 USDT
dot
DOT
-0.63%
Poladot
5,58 USDT
doge
DOGE
0.12%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.59%
Shiba Inu
0,00 USDT

Rusya’nın Bitcoin politikaları bugünleri öngördüğünü gösteriyor!

putin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Rusya’nın Ukrayna’ya savaş başlatmasının ardından Batılı güçler Rusya aleyhine ekonomik yaptırımları açıklamaya başladılar. En sert yaptırım ise Rusya kökenli bankaların SWIFT’ten çıkarılması oldu.


Rusya’nın Bitcoin politikaları bugünleri öngördüğünü gösteriyor!

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı savaş başlatmasından önce Rus yetkililer ısrarla Ukrayna geneli bir operasyon düzenlemeyeceklerini açıklamalarına rağmen ABD yönetimi, Rusya’nın çok kısa süre içerisinde Ukrayna topraklarını işgale başlayacaklarını ileri sürüyordu. Geldiğimiz noktada ABD yönetiminin Rusya konusunda doğru bir istihbarat aldıklarını ve Afganistan olaylarında olduğu gibi yanılgıya düşmediklerini gösterdi. Savaş ilanının ardından ise Batılı güçler, Rusya aleyhine ekonomik yaptırımları devreye soktular. En ağır yaptırım ise Rus kökenli bankaların SWIFT’ten çıkarılması oldu.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini

SWIFT uluslararası döviz transferinde kullanılan bir ağ ve tüm finansal kuruluşlar SWIFT ağına bağlı. Uluslararası döviz transferleri yüksek oranda SWIFT üzerinden gerçekleştiriliyor. SWIFT’e alternatif kanallar da var ve kripto para piyasaları en güçlü SWIFT alternatifi olarak görülüyor.

Yaklaşık 1 ay öncesine kadar Rusya Merkez Bankası Bitcoin ve kripto paraları yasaklama konusunda Rus Parlamentosuna yönelik baskı yapıyordu. Bu dönemde piyasalardaki genel kanı ise Rusya’nın Bitcoin ve kripto paraları yasaklayacağı yönde idi. Ancak Rusya bu kararından 180 derece dönüş yaparak Bitcoin ve kripto paraları legal ödeme aracı olarak kabul etti. SWIFT yasağının ardından Rusya’nın Bitcoin ve kripto para politikalarındaki politika değişikliği daha anlamlı hale geliyor.

Rusya SWIFT yasağının ardından Bitcoin ve kripto paraları alternatif olarak kullanabilir. Diğer alternatifler ise fiziksel altın trafiği, karşılıklı takas ve diğer bazı yöntemler olabilir.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin teknik fiyat analizi

Ancak Batılı devletler SWIFT yasağının daha etkili hale gelmesi için Bitcoin ve kripto para transferleri üzerine daha katı tedbirler ve düzenlemeler getirebilir. Fox Bussiness, bu konuya dikkat çekerek Bitcoin ve kripto para piyasalarına yönelik yeni düzenlemelerin gelebileceğini ileri sürdü. Özellikle Rusya’ya yönelik kripto para transferlerine yönelik engeller gelebilir. Ancak bu engellerin blockchain teknolojisinde ne kadar başarılı olacağı ise tartışılan bir konu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.