1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin ticaretinde bu alanda son 3 ayın zirvesi

Bitcoin ticaretinde bu alanda son 3 ayın zirvesi

Bitcoin ticaretinde bu alanda son 3 ayın zirvesi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası son günlerde Ukrayna-Rusya krizi ile bir şok yaşasa da öyle görünüyor ki Bitcoin’de bir işlem verisi son 3 ayın zirvesinde.


Bitcoin ticaretinde bu alanda son 3 ayın zirvesi

Lider kripto para Bitcoin son iki ayda şiddetli volatilite yaşıyor. Son günlerde iyice şiddetini artıran Rusya – Ukrayna krizi de buna katkı yaptı. Mevcut düzeltme aşamasında en düşük seviye ise 24 Ocak’ta 33,000 dolarda kaydedilmişti. Alıcıların toparlanma çabaları ile fiyat yükselişi 45,000 dolardaki zorlu engelle karşı karşıya.

Teknik indikatörler ne gösteriyor?

Aşağı yönlü önemli EMA’lar (20, 50, 100 ve 200) ve ayı durumu dizisi, ayıların piyasada baskın olduğunu gösteriyor. Ayrıca, satıcılar kısa süre 20 günlük EMA’yı geri aldı. Burası şimdi kripto paraya güçlü direnç olarak görünüyor.

RSI indikatörü 14 SMA’dan yönünü değiştirdi ve negatif bölgeye yöneldi ki bu da ayı durumunun başka bir işareti.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Bitcoin ticaretinde bu alanda son 3 ayın zirvesi

Kaynak: TradingView

BTC perpetual swap işlem hacminin 3 ayın zirve seviyesinde

On-chain analiz platformu Intotheblock’ın Global In/Out of the Money göstergesi, adreslerin yüzde 61.95’inin kazançlı olduğunu gösteriyor. Tabii Global In/Out of the Money verileri, kayıp yaşayanların oranının da yüzde 33.95 olduğunu gösteriyor.

İlgili – Bitcoin fiyatının karar vermesi gereken seviye: BTC teknik analizi

Bu gösterge lider kripto para Bitcoin için muhtemel direncin 39,276’da olduğunu gösteriyor. Daha büyük bir yığılma ise 42,626 dolarda ve bu da önemli bir direnç bölgesi.

Diğer yandan Intotheblock kısa süre önce bir tweet üzerinde BTC perpetual swap işlem hacminin 3 ayın zirve seviyesine çıktığını belirtiyor. Hem de Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesine paralel olarak 24 Şubat’ta buradaki işlem hacmi 134 milyar dolara ulaştı.

Ticaret hacmi BTC perpetual swap’te savaşın olduğu günlerde zirve yaptı. Bu açıdan ağdaki hareketlilik düşük fiyat performansına rağmen iyi bir sinyal.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: