1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Rusya’dan zehir zemberek Bitcoin açıklaması!

Rusya’dan zehir zemberek Bitcoin açıklaması!

Rusya’dan zehir zemberek Bitcoin açıklaması!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Rusya’nın en büyük ikinci bankası VTB CEO’sundan beklenmedi Bitcoin açıklaması geldi.

Rusya’dan zehir zemberek Bitcoin açıklaması!

Hafta başında Rusya’nın en büyük iki bankasının CEO’ları Bitcoin ve kripto alanı ile açıklamalarda bulundular.

Bir tv programına katılan Sberbank CEO’su Herman Gref açıklamasında, Bitcoin’i yatırım piyasasının en riskli ürünü olarak tanımladı.

Gref, bankaları ön plana çıkararak; bankalara para yatırmanın her ne kadar çok getirili olmasa da en azından güvenli olduğunu vurguladı.

 

Banka mevduatı kesinlikle en güvenilir yatırım aracıdır; %100 güvenlidir. Ama ne yazık ki çok yüksek kar getirmez.

 

Rusya’nın bir başka büyük bankası VTB CEO’su Andrey Kostin’de yine hafta başında verdiği bir röportajda benzer bir görüş dile getirdi. Ancak Koskin Bitcoin eleştirisi konusunda çıtayı Gref’e göre bir adım daha yukarı çıkardı. Zehir zemberek konuşan Koskin Bitcoin için şunları söylüyor:

Bitcoin’i sevmiyoruz. Sahte para kalpazanlığı gibi olduğunu düşünüyoruz. Birileri bir yerde oturuyor ve Orta Çağ’da olduğu gibi madencilik yapıyor ve para basıyor.

 

Cashflow and the Kremlin | Financial Times
VTB CEO’su Andrey Koskin Devlet Başkanı Vladimir Putin ile birlikte görülüyor.

 

Kostin, yaptığı açıklamada, özel bankaların Rusya merkez bankasına daha fazla güç verme konusundaki endişelerine rağmen, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) nihayetinde kripto para birimlerinin yerini alacağına inandığını söyledi:

Bankalar, merkez bankasının işlerini elinden alacağı konusunda biraz endişeliydi ama sanırım, kripto para birimi bir merkez bankası tarafından kontrol edilip ihraç edilirken müşterilerin bankalarda kalacağı çözümü bulundu.

 

 

Canlı BTC fiyatı: $ 22,984.16

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: