1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ethereum Haberleri
  4. En popüler kripto analistinden altcoin sezonu bombası!

En popüler kripto analistinden altcoin sezonu bombası!

En popüler kripto analistinden altcoin sezonu bombası!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasının tanınmış analistlerinden biri, yeni bir altcoin sezonu ihtimalini değerlendirdi ve patlamaya hazır olan kripto paraları açıkladı.

Altcoin sezonu ne zaman başlıyor?

En popüler kripto analistlerinden biri olan Michaël van de Poppe, altcoin sezonu ile ilgili ihtimalleri ele aldı. Ve patlamaya hazır görünen üç kripto parayı açıkladı.

https://youtu.be/e3LXNkWVvK4

Youtube’da yayınladığı son videosunda Van de Poppe, 103.000 takipçisine mayıs ayı sonunda yaşanan ve Bitcoin’in 30.000 dolara düştüğü büyük düzeltmeye rağmen, önümüzdeki haftalarda bir altcoin sezonunun olabileceğini söyledi.

 Van de Poppe, altcoinlerin toplam piyasa değerinin hala 21 günlük ağırlıklı hareketli ortalamanın (21 WMA) üzerinde olduğunu ve altcoin boğa koşusunun muhtemelen henüz sona ermediğini söylüyor.

“Hala 21 WMA’nın üzerinde hareket ediyoruz. Bu da demek oluyor ki; yükselişin devam etme ihtimali yüksek…

Birçok altcoin, USD ve Bitcoin karşısında yeni zirveler yapacak. Altcoin piyasa değerinin şu anda 21 WMA’nın üzerinde kalması, yükseliş için bir katalizör ve mevcut momentum için de iyi bir sinyal. Ki bu varsayımdan yola çıkarak, ilerlemeye devam edeceğimizden ve altcoinler için hala çok güçlü bir sezonun geleceğinden söz edebiliriz…

Büyük bir altcoin sezonu görecek miyiz? Tezimiz hala geçerli ve altcoinlerin hala ivmeyi sürdüreceklerini düşünüyorum. Akümülasyona başlamanın zamanı geldi.”

Şimdi de analistin hangi altcoinleri takip ettiğine bakalım: Van de Poppe’un radarına aldığı altcoinlerden ilki Curve Finance (CRV).

  • CRV’nin, Bitcoin paritesinde yeniden 100 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmak üzere olduğunu söylüyor. 

“CRV şu anda direnç bölgesinde hareket ediyor. Ancak 100 ve 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine yeniden çıktığımızı ve buranın destek olarak hareket ettiğini varsayabiliriz. Ardından, bu akümülasyon aralığından yeni zirvelere doğru yükselmeye başlayabiliriz.”

  • Trader ayrıca, KAVA’nın da 100 ve 200 günlük hareketli ortalama indikatörlerinin altına düştükten sonra, Bitcoin (KAVABTC) karşısında yeni zirveler yapmaya hazır göründüğünü ifade ediyor.

“Higher highs and higher lows seviyeleri (bir öncekine göre daha yüksek tepeler ve daha yüksek dipler) yaptığımızı, KAVA için momentumun değişmeye başladığını ve yeni bir döngüye girdiğimizi görebiliyoruz. Verdiğimiz kayıpları geri alıyoruz.” 

Gerçekten de KAVA, son zamanlarda yeniden 5,00 dolara yaklaştı ve mayıs ayı sonlarında 2,50 dolara düşüşünün ardından oldukça iyi bir şekilde toparlandı.

En popüler kripto analistinden altcoin sezonu bombası!
  • Son olarak; analistin “altcoinler için temel momentum göstergesi” olarak adlandırdığı Ethereum, 2.900 dolar civarındaki direnci kırmaya çalışıyor. Analist, son zamanlarda Ethereum’un 2.600 dolarlık destek bölgesini iyi koruduğunu, ancak 3.400 dolara doğru yükselişine devam etmesi için 2.900 dolar seviyesindeki bu direnci aşması gerektiğini belirtiyor.

“2.900 dolardaki direnç ne kadar çok test edilirse, o kadar zayıflar.”

Kaynak