Yatırım devinden şok Bitcoin açıklaması: “Hepsini dump yaptık”

Bitcoin fiyatı yeni bir dip daha yapar mı?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Varlık yöneticisi Ruffer, elindeki tüm Bitcoin’leri dump yaptığını açıkladı. Buna rağmen gelecekte BTC yatırımı olma ihtimalini de göz ardı etmiyor. Finans şirketi, tüm Bitcoin’lerini satmasının nedenini de açıklıyor.


Ruffer, tüm Bitcoin’lerini dump yaptığını açıkladı

Varlık yöneticisi Ruffer şirketi, kısa vadeli Bitcoin yatırımı ile 1.1 milyar dolar kazandı. Bu bilgiler The Times’ta yer alan 6 Haziran tarihli makalede yer alıyor.

İngiltere merkezli varlık yöneticisi şirketi, elindeki Bitcoin’lerin tamamını sattığını itiraf etti. Şirket, BTC pozisyonlarının yarısını Şubat ayında satmış. Elindeki Bitcoin’leri tamamını ise Nisan’da dump etmiş.

Şirket BTC’leri satarken Bitcoin de tam o zamanlar en yüksek değerini görmüştü. BTC fiyatı 14 Nisan’da 64,854 dolar ile zirve yapmıştı.

Ruffer, kripto para piyasasından çıkmasının sebebini de açıkladı. Şirkete göre Covid-19 ile ilgili yasaklar ve eve kapanmalar yavaş yavaş bitiyor. Bundan dolayı Ruffer de genç insanların artık aktif olarak alım ve satım yapmayacaklarını bekliyor.

Ruffer, tüm Bitcoin’lerini dump yaptığını açıkladı

Ruffer, geçtiğimiz yıl sonunda, daha kesin söylersek Aralık ayında 600 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı yapmıştı. Söz konusu dönemde BTC 20,000 dolar – 30,000 dolar aralığında işlem görüyordu. Sonuçta kripto para zirvedeyken BTC’lerini dump yaparak 1.1 milyar dolarla piyasadan çıkış yapmış oldu.

Bitcoin tamamen menü dışı değil

Ruffer yatırım direktörü Hamish Baillie, şirketin gelecekte Bitcoin yatırımı olma ihtimalini gözardı etmiyor.  Şöyle diyor:

“Çok varlıklı bir stratejiniz varsa, farklı şekillerde hareket eden şeyler gerçekten yardımcı olur. Tüm bu farklı varlıklarınız aynı dinamiklerle hareket ediyorsa, çoklu varlıklı bir şirket olmanın bir anlamı yok.”

Bitcoin ile ilgili çevresel endişeler konusunda da konuşan Baillie, bu tartışmaların “yanlış bilgiler” olduğunu belirtiyor. İlaveten, oyun sektörünün çok daha fazla elektrik enerjisi tükettiğini vurguluyor. Ayrıca Bitcoin madenciliğinin yüzde 70’e yakınının da yenilenebilir enerji ile çalıştığını da belirtiyor.

Kısa süre önce ortaklık kuran Square ve Blockstream de güneş enerjisi ile çalışan Bitcoin madenciliği çiftliği kuracak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Yatırım devinden şok Bitcoin açıklaması: “Hepsini dump yaptık”
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.