Loading...
btc
BTC
0.27%
Bitcoin
58.046,88 USDT
eth
ETH
0.09%
Ethereum
3.136,50 USDT
bch
BCH
2.09%
Bitcoin Cash
376,40 USDT
xrp
XRP
7.09%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.32%
Litecoin
70,16 USDT
bnb
BNB
0.24%
Binance Coin
535,07 USDT
sol
SOL
-0.36%
Solana
138,95 USDT
avax
AVAX
-1.14%
Avalanche
25,66 USDT
ada
ADA
0.82%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
2.18%
Poladot
6,23 USDT
doge
DOGE
1.11%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
2.66%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para
  3. İşte Rusya için sıradaki ambargo! Kripto paralar da engellenir mi?

İşte Rusya için sıradaki ambargo! Kripto paralar da engellenir mi?

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ukrayna’yı işgal eden Rusya’ya karşı ekonomik yaptırımlar devam ediyor. Son durum ne? Kripto paralar yasaklanacak mı? Detaylar haberimizde.

Rusya’nın kripto paralar ile ticaret yapması da yasaklanacak mı?

Rusya, Ukrayna’yı işgal ettiğinden bu yana tarihte görülmemiş bir ekonomik tepki ile karşı karşıya kaldı. Ekonomik olarak baskı altına alınarak geri çekilmeye zorlanıyor. ABD ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzeri dünya genelinde birçok ülke Rusya’ya ekonomik kısıtlamalar getiriyor.

ABD Başkanı Joe Biden, Başkan, Rus petrolünün ABD limanlarına kabul edilmeyeceğini açıkladı. Yasağın ne zaman başlayacağına ilişkin bir açıklama yapılmadı. Ancak yasağı uygulamak için Avrupa ülkeleri ile ortak bir karar alınması beklenmeyecek. Karar bugün Temsilciler Meclisi’nden geçecek.

İngiltere’de Rusya’dan yapılan petrol ithalatını durdurduğunu açıkladı. Ham petrolün fiyatı 125 doların üzerine çıktı. Reuters’in bir raporuna göre, AB’nin yürütme organı Avrupa Komisyonu, Rus oligarklarına, politikacılara ve üç Belarus bankasına karşı ek yaptırım kararı almak için bir taslak sundu. Taslağa göre söz konusu üç Belarus bankasının SWIFT sisteminden çıkarılması öngörülüyor.

İlgili: Rusya SWIFT’ten çıkarıldı! Kripto para mı kullanacak?

Öte yandan Vladimir Putin ve Sergey Lavrov’un aralarında bulunduğu birçok Rus yöneticinin yaptırım listesine eklendiğini biliyoruz.

Emtia fiyatları, özellikle nikel ve magnezyum gibi endüstriyel metaller için yükseliyor. Buğday fiyatları salı günü erken saatlerde %5’ten fazla artarak 13,63 dolara yükseldi. Ardından tekrar eski seviyesine gerilese de önümüzdeki günlerde fiyatının yeniden yükselmesi bekleniyor. Altın fiyatları da son bir ayda %10’dan fazla arttı.

Ticari kısıtlamalar ve uluslararası bankacılık siteminden çıkarılması Rusya için zor günleri işaret ediyor. Bu ambargoları delmek için kripto paraları kullanabilir. Ancak, bugün Coinbase’den gelen haberlere göre 25,000 Rus kullanıcının hesapları donduruldu.

Ukrayna yönetimi kripto para borsalarına Rusya ve Belarus’daki tüm kullanıcıların kripto para hesaplarının dondurulması için çağrıda bulundu. Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini zaman gösterecek ancak kimi ekonomistler Rusya’nın ambargoları delmek için kripto paraları özellikle Bitcoin’i kullanmasının BTC için bir prestij kaybına neden olacağını belirtiyor. Şimdilik bu yönde bir karar ve engellemeye yönelik bir adım yok. Ancak gündemin çok hızlı ilerlediğini de belirtmek gerekiyor.

Ukrayna cephesinde ise 65 milyon dolarlık toplam bir kripto para bağışı elde edildi. Dünyanın dört bir yanından kripto paralar ile Ukrayna’ya bağış yağıyor.

İlgili: Ukraya’ya yapılan bağışlar çığ gibi büyüyor.

Kripto para piyasası temkinli bir şekilde gelişmeleri izliyor. Bitcoin, 40,000 doların biraz altında 39,125 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

rusya İşte Rusya için sıradaki ambargo! Kripto paralar da engellenir mi?

 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.