Loading...
btc
BTC
0.06%
Bitcoin
66.083,05 USDT
eth
ETH
2.23%
Ethereum
3.559,24 USDT
bch
BCH
1.61%
Bitcoin Cash
429,68 USDT
xrp
XRP
3.62%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
2.08%
Litecoin
79,22 USDT
bnb
BNB
0.43%
Binance Coin
605,89 USDT
sol
SOL
1.38%
Solana
145,03 USDT
avax
AVAX
-1.03%
Avalanche
29,98 USDT
ada
ADA
-0.08%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.75%
Poladot
6,21 USDT
doge
DOGE
1.09%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
2.02%
Shiba Inu
0,00 USDT

ABD Başkanı Biden’ın kripto para yasası Bitcoin fiyatlarını nasıl etkileyecek?

Bitcoin madenciliği şimdi de Biden yönetiminin kıskacı altında!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Başkanı Joe Biden, beklenen Bitcoin yasasını bu hafta imzalayabilir. ABD merkezli kripto para yasası ne getiriyor ve Bitcoin/kripto para piyasaları bu yasadan nasıl etkilenecek?


ABD Başkanı Biden’ın kripto para yasası Bitcoin fiyatlarını nasıl etkileyecek?

ABD’li senatörler Elizabeth Warren ve ABD Bankacılık Komitesi Başkanı Sherrod Brown’ın yaklaşık 1 yıldır üzerinde çalıştığı ABD merkezli kripto para regülasyonlarında sona yaklaşıldı. Son dönemde ağırlık gösteren Rusya yaptırımları kripto para yasa taslağının yasalaşması sürecini hızlandırdı. ABD Başkanı Biden’ın bu hafta ilgili taslağı imzalaması bekleniyor.

Rusya’nın Ukrayna’ya girmesinin ardından ABD başta olmak üzere Batılı devletler Rusya karşıtı yaptırımları üst üste yürürlüğe sokuyor. Rus bankalarının SWIFT’ten dışlanması, Visa ve MasterCard’ın Rusya piyasalarından çekilmesi önemli yaptırımların başında geliyor. ABD yönetiminin Rusya’nın yaptırımları kripto paralar ile delmesinin önüne geçmek için de kripto para yasasını hızlandırdığı iddia ediliyor.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini 2022-2025

Bilindiği üzere Bitcoin ve kripto paralara yönelik küresel talebin yaklaşık 1/3’ü ABD merkezli. Bu nedenle ABD’de alınan kararlar Bitcoin ve kripto paraların değerini yakından ilgilendiriyor. ABD merkezli kripto para yasası ise Bitcoin ve kripto paraları yasaklamaktan ziyade ciddi tedbirleri zorunlu kılacak gibi. Yasanın ardından ABD merkezli kripto para borsaları ve şirketlerin şüpheli işlemleri bildirmesi gerekecek. Tüm kripto para işlemleri kayıtlı hale gelecek.

Yasanın getirmesi beklenen diğer yükümlülük ise yüksek vergiler olabilir.

Yürürlüğe girecek yasanın ise Bitcoin fiyatlarını olumlu etkileyecek yorumunda bulunamayız. Zira eskisi kadar Bitcoin ve kripto para piyasaları özgürlükçü olamayacaktır.

Bitcoin fiyatlarını nasıl etkileyecek ABD Başkanı Biden’ın kripto para yasası Bitcoin fiyatlarını nasıl etkileyecek?

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in Rusya ile ilişkili olduğu iddia edilen binlerce hesabı dondurması ise dikkat çekti.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum fiyat tahmini 2022-2025

Dikkat çeken diğer husus ise Rusya’nın Ukrayna’ya girmesinden önce Rusya’da tartışılan Bitcoin ve kripto para düzenlemeleri idi. Genel kanı Rusya’nın da Çin gibi kripto paraları yasaklayacağı yöndeydi. Ancak Rusya yönetimi sürpriz biçimde Bitcoin ve kripto paraları legal ödeme aracı olarak kabul etti. Bu politika değişikliği ister istemez akıllara Rusya’nın bugünleri öngördüğünü getiriyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.