1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Rusya da Bitcoin’i resmi olarak kabul etme kararını açıkladı

Rusya da Bitcoin’i resmi olarak kabul etme kararını açıkladı

Rusya da Bitcoin’i resmi olarak kabul etme kararını açıkladı
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

El Salvador bugün Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etti. Böyle bir ortamda Rusya’dan da BTC ile ilgili resmi bir açıklama geldi. Rusya, kripto para kullanımının en yüksek olduğu ülkelerden biri.


Resmi Kremlin Bitcoin kararını açıkladı: Rusya henüz hazır değil

Rusya, Bitcoin’i resmi ödeme aracı olarak tanımaya hazır değil. Rusya Devlet Başkanı sözcüsü Dmitriy Peskov, bugün gazetecilere yaptığı açıklamada, BTC’yi yasal ödeme aracı olarak kabul etmenin ülkeye zarardan başkan bir şey getirmeyeceğini söyledi.

Peskov şöyle konuştu:

“Rusya bu tür adımlara açık bir şekilde hazır değil ve şu ana kadar bu tür adımları atmak için en ufak bir neden yok.”

Peskov ayrıca, bu tür yarı para birimlerini parasal araçlarla eşitlemenin, “finansal ve ekonomik sisteme zarardan başkan bir şey getirmeyeceğini, özellikle de tam anlamıyla ödeme aracı olarak kabul edilmesi durumunda daha fazla zarar” olacağını iddia ediyor.

İlgili – Kripto Rusya’yı istila etmeye başladı 

Rus ajansına göre Bitcoin nedir?

Peskov’un açıklamalarına yer veren Rusya’nın resmi devlet haber ajansı TASS ise söz konusu haberinde Bitcoin’i şöyle açıklıyor okurlarına:

“Bitcoin merkezsiz bir sistem ve aynı isimli blockchain teknolojisine dayanan bir kripto para birimi. Sisteme üye olan herhangi bir kişi tarafından bu kripto para çıkarılabilir. Bu sistem konsept olarak Kasım 2008’de ortaya çıksa da son yıllarca popülaritesi patlama derecesinde büyüdü.”

Rusya kripto para kullanımının yüksek olduğu ülkelerden biri. Bu ülke özellikle suç yasalarını ve vergi düzenlemelerini kripto para piyasasını da kapsayacak şekilde yeniden ayarlıyor. Ancak öyle görünüyor ki resmi olarak kabul etmekten çok uzak.

İlgili – Rusya’da Bitcoin Altın’ın önüne geçti

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: